Czy można zamontować piekarnik nad zmywarką?

Czy można zamontować piekarnik nad zmywarką?
Aleksandra Tabak
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Dobrze zaprojektowana kuchnia to przede wszystkim kuchnia ergonomiczna. Dlatego coraz większą popularnością cieszy się zabudowa słupkowa, dzięki której oszczędzamy nie tylko miejsce, ale i własne zdrowie. Sprzęty, przy których obsłudze często musielibyśmy się schylać, jak piekarnik i zmywarka, chętnie umieszcza się w zabudowie słupkowej. Czy można jednak pozwolić sobie na dowolną konfigurację?

Podczas montażu sprzętów AGD trzeba mieć na uwadze ich właściwe ustawienie, aby mogły optymalnie działać i odpowiednio długo nam służyć. Nie zaleca się montować piekarnika nad zmywarką, ponieważ wydobywająca się z niej podczas pracy gorąca para mogłaby uszkodzić zespolone szyby drzwiczek piekarnika. Podobnie jeśli chodzi o mikrofalę. Specjaliści sugerują, że jedynym sprzętem, który bez obaw można zamontować nad zmywarką w zabudowie słupkowej jest ekspres do kawy.

Zmywarkę najlepiej umieścić na wysokości 45 cm od ziemi, co umożliwi nam swobodny dostęp z góry do obydwóch wysuwanych koszy. Natomiast optymalna wysokość piekarnika to 82 cm, zgodnie z zaleceniami ekspertów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*