Beton na ścianie w sypialni – te aranżacje Cię zainspirują!

Beton na ścianie w sypialni – te aranżacje Cię zainspirują!
Natalia Korzeniowska
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Betonowe, surowe ściany zyskują coraz większą popularność. Aktualnie robi się je nie tylko w podziemnych parkingach czy garażach. Coraz częściej beton zdobi ściany naszych łazienek czy kuchni, dziś prezentujemy kilka pomysłów na betonową ścianę w sypialni!

Gdzie i jaki kupić beton?

Mikrocement czy beton architektoniczny, bo pod taką nazwą funkcjonuje omawiany dziś materiał, znajdziesz w zasadzie w każdym sklepie budowlanym (typu Castorama czy Obi). Jego popularność sprawia, że jest ogólnodostępny i bez problemu dostępny także w sklepach internetowych. 

Kolejnym pytaniem, które zapewne sobie zadajesz, to jaki beton wybrać. I tu także masz ogrom możliwości. Możesz wybrać beton w formie płyt dekoracyjnych – jest to aktualnie najpopularniejsze rozwiązanie. Płyty betonowe wykonuje się z urobku betonowego czy silikonu i poliuretanu. Te pierwsze będą zdecydowanie tańsze, mniej wytrzymałe (bardzo często zdarzają się ich pęknięcia), zbyt mocna ekspozycja słoneczna sprawia także, że pojawiają się na nich plamy. 

Produkcja tego drugiego rodzaju płyt betonowych pozwala na uzyskanie realnej faktury betonu – dlatego to ten rodzaj płyt wybierany jest zdecydowanie najczęściej.

Drugim popularnym sposobem aplikacji betonu architektonicznego jest tak zwany mikrocement cienkowarstwowy. Ten rodzaj betonu bardzo często stosuje się na przykład w łazienkach, bo dobrze zaimpregnowany jest bardzo odporny na wilgoć i zabrudzenia. 

Kolejnym plusem masy betonowej jest fakt, że można ją położyć na nierównych, nieidealnych powierzchniach, a dzięki aplikacji jej za pomocą narzędzia z wypustkami można uzyskać ciekawą fakturę ściany. 

Beton na surowo

Beton jednoznacznie kojarzy się nam z surowymi wnętrzami. Jeśli więc Ty także lubisz taki wystrój, poniższa aranżacja będzie dla Ciebie idealną inspiracją. Tak wykonana ściana będzie głównym elementem rzucającym się w oczy w Twojej sypialni. 

Dobrze, żeby reszta mebli i dodatków została dobrana tak, by to beton wybijał się na pierwszy plan. Wystarczy zaopatrzyć się w jasną pościel, piękny drewniany zagłówek łóżka, który przywodzi na myśl po prostu kawał drewna powieszony na ścianie. Dobrze także gładki beton zestawić z fakturowanymi lampami czy zasłonami! Piękna, stonowana i nieco surowa sypialnia stanie się azylem do relaksu i odpoczynku.

Łagodniej na betonowo

Jeśli nie chcesz, aby Twoja sypialnia była aż tak surowa w odbiorze, to ta inspiracja może Cię przekonać. Tutaj szary, surowy beton został zestawiony z białymi ścianami, pościelą i zasłonami. Całość prezentuje się naprawdę przyjemnie i udowadnia, że beton architektoniczny można zastosować także w małych i bardzo małych sypialniach. Tutaj nie wybija się on aż tak, a razem z bielą ścian i dodatków tworzy spójną całość.

Industrialne szaleństwo

Ta aranżacja będzie nie lada gratką dla wszystkich tych, którzy nie lubią prostoty i klasycznie położony, niemalże gładki beton jest dla nich zbyt nudny. W poniższym pomyśle najprawdopodobniej wykorzystano odpowiednie narzędzie z wyżłobieniami do położenia masy betonowej, dzięki czemu uzyskano ciekawą, przepiękną fakturę. 

Do tak przygotowanej ściany warto dobrać już raczej gładkie zasłony, pościele czy lampy. Chodzi o to, aby nie przytłoczyć sypialni różnymi rodzajami faktur. To piękna betonowa ściana ma grać pierwsze skrzypce. Z szarością ściany świetnie będą się komponować nowoczesne, industrialne dodatki w kolorze czarnym czy stalowym.

Płyty, płyteczki

Wcześniej wspomniane płyty betonowe także cieszą się dużą popularnością. Ułożone zaraz za łóżkiem mogą imitować na przykład zagłówek. Płyty betonowe świetnie wyglądają w połączeniu z drewnem – dają wtedy efekt bardziej przytulnego wnętrza. 

W zaproponowanej przez nas aranżacji płyty betonowe zastosowano na dwóch ścianach sypialni, zestawiając je z szarością pozostałych. Aranżacja jednak nie przytłacza. Dodano drewniane żaluzje, które dodatkowo ocieplają wnętrze.

Przy takiej ilości betonu należy pamiętać o przyjemnych dla oka dodatkach, które sprawią, że sypialnia stanie się nieco mniej surowa w odbiorze. Tutaj świetnie będą się sprawdzać włochate dywany, poduszki czy narzuty. Nowoczesny charakter betonu z kolei będą podkreślać industrialne lampy czy neony.

Zdjęcie główne: pexels.com/MILO TEXTURES

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo przechowywać narzędzia i żywność w betonowych schowkach ogrodowych
Jak prawidłowo przechowywać narzędzia i żywność w betonowych schowkach ogrodowych
Dowiedz się, jak zapewnić odpowiednie warunki dla narzędzi i produktów spożywczych w betonowych schowkach ogrodowych, aby uniknąć zepsucia i uszkodzenia.
Ostatnie wpisy