Akcesoria łazienkowe – które są niezbędne?

Akcesoria łazienkowe – które są niezbędne?
Izabela Łuba
Łazienka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżowanie łazienki nie należy do najprostszych zadań. Na często niewielkiej przestrzeni muszą znaleźć się wszystkie elementy pozwalające na funkcjonalny sposób korzystać z niej. Nie można zapomnieć o przydatnych akcesoriach. Dlatego też prezentujemy sześć akcesoriów, bez których nie może się obejść żadna łazienka!

Chłonne ręczniki 

Pierwszym elementem, którego nie powinno zabraknąć w żadnej łazience, są ręczniki. Wybierając je, najlepiej postawić na chłonne modele wykonywane z bawełny o wysokiej gramaturze, na przykład 500g/m2. Dzięki temu zapewnią wysoką chłonność, a do tego będą przyjemne w dotyku podczas używania ich po kąpieli, a także odporne na uszkodzenia. Tak naprawdę w każdej łazience powinny znaleźć się przynajmniej dwa wymiary ręczników: 

  • 50 × 30 – idealne do wycierania twarzy oraz dłoni, 
  • 100 × 180 – czyli tak zwane ręczniki kąpielowe przydatne po wyjściu spod prysznica czy wanny. 

Ich kolor to natomiast kwestia wyłącznie indywidualnych preferencji. Istotne jest, aby można było je prać w wysokich temperaturach, dla zachowania pełnej higieny. 

Mydelniczka i pojemnik na szczoteczki oraz pastę

Następnym niezbędnikiem w każdej łazience są elementy najczęściej ustawiane na umywalce lub w jej pobliżu. Są nimi mydelniczka oraz kubeczek na szczoteczki i pastę. Bez względu na to, czy używasz mydła w kostce, czy w płynie mydelniczka to must have każdej łazienki z oczywistych powodów higienicznych. Jeśli zaś chodzi o kubeczki na szczoteczki, dzięki nim można w łatwy sposób zachować ład i porządek. 

Wybierając tego typu akcesoria, najlepiej stawiać na takie, dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do aranżacji wnętrza. W łazienkach w stylu rustykalnym idealnie sprawdzą się mydelniczki i kubeczki wykonane z bambusa, a w stylu glamour akcesoria ceramiczne, o połyskującej powierzchni. 

Uchwyt na papier

Przechodząc płynnie ze strefy łazienki, gdzie znajduje się umywalka do sedesu, w tym miejscu nie powinno przede wszystkim zabraknąć uchwytu na papier toaletowy. Nie ma nic bardziej irytującego, niż poszukiwanie go podczas wizyty w łazience. Dlatego najlepiej, aby był on zamocowany blisko toalety, a zapas papieru znajdował się w niedalekiej odległości od sedesu. 

Szczotka do WC

Kolejnym elementem, który warto, aby znalazł się przy sedesie, jest szczotka do WC, fajnie wybierać ją dopasować do uchwytu na papier uzyskując tym samym spójny efekt. Dzięki niej utrzymanie sedesu w należytej czystości będzie o wiele łatwiejsze dla każdego z domowników. Przyda się ona także podczas cotygodniowych porządków w łazience, aby dokładnie wyczyścić wnętrze sedesu, z użyciem płynów. 

Kosz na śmieci 

W każdej łazience nawet tej najmniejszej nie powinno zabraknąć kosza na śmieci. Bieganie z każdym śmieciem, wacikiem czy chusteczką lub patyczkiem higienicznym do kosza w kuchni może być uciążliwe. Dlatego też warto zadbać o niego również w tym pomieszczeniu, wybierając najlepiej niewielki, zakrywany model, który nie będzie szpecił wnętrza. 

Kosz na pranie 

Ostatnim z elementów, które zaliczane są do obowiązkowych akcesoriów w każdej łazience, jest kosz na pranie. Dzięki niemu brudne ubrania, zanim trafią do pralki, będą czekały cierpliwie na swoją kolej w zamknięciu. Co więcej, pozwoli zachować właściwy porządek w całym domu. 

W sklepach można znaleźć różne kosze na pranie. Począwszy od tych wykonywanych z tworzywa sztucznego, po rattanowe modele i modele z tkaniny. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i upodobań.

Na tym można zakończyć wyposażenie łazienki w niezbędne akcesoria. Do listy można byłoby dopisać jeszcze uchwyty na ręczniki, a także elementy typowo dekoracyjne. Jednak wymienione akcesoria to absolutne minimum, bez którego funkcjonowanie łazienki w wygodny sposób nie będzie możliwe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*