Sprawdzone patenty na mały przedpokój

Sprawdzone patenty na mały przedpokój
Małgorzata Kacperska
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Mały przedpokój to wymagający i trudny do aranżacji przeciwnik. Jednak wiemy, jak z nim walczyć. Poniżej przedstawiamy kilka sposób, jak się z nim uporać, a nawet, jak go optycznie powiększyć.

Przedpokój często traktowany jest jako pomieszczenie przejściowe, na jego miejsce w projektach przeznaczana jest bardzo mała przestrzeń. Wynika to z oszczędności. Tymczasem jest to negatywne podejście, bo to właśnie tam najpierw trafiają Twoi goście. Dlatego warto pomyśleć, aby był on funkcjonalny oraz stylowy. Inną funkcją korytarza jest przechowywanie rzeczy.

Szczególnie płaszczy, kurtek i butów. W blokach często to właśnie tam lokatorzy starają się wygospodarować miejsce na składowanie przedmiotów służących do sprzątania i innych czynności domowych, np. odkurzacz, mop, deska do prasowania i suszarka na pranie.

Przedpokój jest również pierwszym i ostatnim wnętrzem, jakie widzisz przed i po wejściu do domu. Istotne jest, abyś miał w nim jasno wyznaczone miejsce do odkładania kluczy od domu, samochodu czy garażu. Pozwoli to na uniknięcie w porannym pośpiechu dodatkowego zdenerwowania spowodowanego szukaniem kluczy w ostatniej minucie przed wyjściem do pracy, szkoły czy na inne ważne spotkanie. Jak na tych kilku metrach kwadratowych zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy i zadbać o estetykę? Zobacz, kilka najważniejszych porad.

iframe src=”https://assets.pinterest.com/ext/embed.html?id=540783867759830351″ height=”618″ width=”345″ frameborder=”0″ scrolling=”no” >

Jak optycznie powiększyć mały przedpokój?

Klasycznym trikiem jest zawieszenie dużego lustra w małym przedpokoju. Może być przymocowane do ściany, a jeśli nie masz na to miejsca, spróbuj kupić szafę, której drzwi będą wykonane z tafli lustra. Pomoże to w doświetlaniu pomieszczenia. Odbija się w nich światło słoneczne lub sztuczne i sprawia, że w pomieszczeniu jest widniej. Lustra mogą być wykonane ze srebrnej standardowej powłoki, ale też ze szkła barwionego, dedykowane do wnętrz dobrze oświetlonych i wykończonych w tonacji szarej, czarnej, granatowej lub brązowej. 

Innym sposobem na mały przedpokój jest właściwy wybór kolorów ścian i podłogi. Z pomocą przyjdą zwłaszcza jasne, neutralne odcienie takie jak: biel, beż, tonacje pastelowe i subtelne szarości. Pamiętaj, że korytarz jest szczególnie narażony na zabrudzenia i zniszczenia. To tu zostawiasz zabłocone buty i mokre parasole. Z tego powodu postaw na farby, które umożliwią bezproblemowe czyszczenie pomalowanych ścian.

Dobrym pomysłem będą emulsje akrylowe, lateksowe i winylowe. Ponadto zainteresuj się tapetami, ich wytrzymałość może Cię zaskoczyć.

Ogromne znaczenie ma także podłoga w małym przedpokoju. Podobnie jak farba powinna być jasna i wytrzymała. Przez intensywną eksploatację wybierz materiał, który posłuży na długo. Na rynku dostępne są specjalne, antypoślizgowe panele, żywiczna podłoga i kafle. Dobierz wariant, który najlepiej sprawdzi się w Twoim domu.

Dobra aranżacja ma znaczenie

W niewielkim przedpokoju nie ma miejsca na zbędne akcesoria. Cały projekt powinien być przemyślany i praktyczny. Świetnie w tej sytuacji zda egzamin szafa wnękowa oraz wąskie szafki na buty. Znajdź meble łączące w sobie kilka zastosowań. Może siedzisko w przedpokoju, na którym wygodnie założysz obuwie, które jednocześnie jest skrzynią, gdzie będziesz chować buty zimowe po sezonie? Ważną rolę odgrywa również estetyka. Jak wspominaliśmy wcześniej, przedpokój jest pierwszym miejscem, które widzą odwiedzające Cię osoby. Dekoracją może być nawet ozdobna rama od lustra albo niekonwencjonalny wieszak ścienny. Tak samo odpowiednio dobrane żyrandole, kinkiety i lampy. W małym korytarzu każdy detal jest ważny. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*