Podwójna lodówka – czy na pewno oznacza więcej miejsca?

Podwójna lodówka – czy na pewno oznacza więcej miejsca?
Wiktoria Florek
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podwójna lodówka, czyli tzw. lodówka side by side, to idealna propozycja dla rodzin, które cenią sobie posiadanie dużej ilości miejsca na produkty spożywcze. Dodatkowo wygląda bardzo atrakcyjnie.

Pojemność podwójnej lodówki

Pojemność to zdecydowanie jedna z największych zalet podwójnej lodówki. Zwykle przekracza 600 l całkowitej pojemności, dlatego zmieści dużą ilość jedzenia różnego typu, np. wysokie torty czy butelki wina, masywniejsze warzywa albo spore kawałki mięsa. Po jednej stronie podwójnej lodówki mieści się zamrażalnik, a po drugiej – chłodziarka, przy czym ta druga zapewnia znacznie więcej miejsca.

Zalety i wady

Dużą zaletą podwójnej lodówki jest również fakt, że wyposażona jest często w takie elementy jak zróżnicowane i regulowane półki oraz szuflady, a także kostkarki, dyspensery, dodatkowe drzwiczki szybkiego dostępu czy też multimedialne wyświetlacze. Warto jednak pamiętać, że podwójna lodówka może nie sprawdzić się w małej kuchni. Nie jest za wysoka (ma około 178 cm), jednak jest dość szeroka (ok. 91 cm). Może się więc okazać, że zamiast zyskać więcej miejsca w kuchni, tylko się je straci.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*