Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, czyli?

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy, czyli?
Artykuł sponsorowany
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy – czy taki istnieje? Każdy ma inne zdanie i preferencje, jeśli chodzi o idealny pierścionek, jednak możliwe jest znalezienie modelu, który wyróżnia się ponad resztę. Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się do tego, by jakiś model uznać za piękny, takich ak szlif, wielkość karatów, rodzaj metalu i czystość diamentów. Ostatecznie też warto sięgnąć po pierścionek zaręczynowy, który dobrze odzwierciedla osobiste gusta i preferencje. 

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy

Najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy dla każdej osoby może oznaczać coś innego. Jubilerzy i firmy jubilerskie nieustannie prześcigają się w produkowaniu coraz bardziej wymyślnych wzorów tej ozdoby. W trendach pojawiły się modele z platyny, karbonu, srebra, materiałów z recyklingu, dzieła inspirowane pierścionkami gwiazd, jak księżna Kate, modele z wieloma drobnymi kamieniami w towarzystwie jednego dominującego, proste oraz bogato zdobione. Rozpiętość cen i mnogość wzorów jest tak duża, że każdy – nawet najbardziej wybredny – klient znajdzie wśród nich coś idealnie dopasowanego do gustu swojej drugiej połówki. 

Interesującą kolekcję jednego z e-sklepów z biżuterią ślubną i zaręczynową można przejrzeć w domowym zaciszu: https://luva.pl/pierscionki-zareczynowe 

Pierścionek zaręczynowy z brylantem

Pierścionek zaręczynowy z brylantem jest tradycyjnym symbolem miłości i zaangażowania danego przez mężczyznę swojej wybrance. Najpopularniejsza jego odsłona to prosty krążek z jednym dużym brylantem. Coraz popularniejsze są też wzory, skłądające się z jednego dużego i wielu małych brylancików. Inna opcja to pierścionek zaręczynowy z brylantem i innym kamieniem szlachetnym – na topie są szafiry, rubiny lub szmaragdy. Brylanty to marzenie niemal każdej kobiety, więc pierścionek z tym kamieniem to w wielu sytuacjach po prostu strzał w dziesiątkę. 

Pierścionek zaręczynowy po mamie lub babci

Wiele osób przechowuje po swoich przodkach biżuterię, taką jak naszyjniki i kolczyki, antyki lub meble, monety lub znaczki, porcelanę lub srebra, książki lub dzieła sztuki. Niektóre te rzeczy mają wysoką wartość rynkową, a inne po prostu sentymentalną, ale trudno się z nimi rozstać. Podarowanie ukochanej osobie kawałka historii, który był w rodzinie od pokoleń, jest szczególnym prezentem, który doceni każda kobieta. Może to być również świetny sposób na utrzymanie tradycji rodzinnych przy życiu i dzielenie się historiami z przyszłymi pokoleniami.

Pierścionek zaręczynowy vintage

Pierścionek zaręczynowy vintage to biżuteria z duszą i historią. Vintage w przypadku pierścionka to każdy model, który został wykonany we wcześniejszej epoce i liczy przynajmniej 20 lat lub więcej. Czym wyróżniają się te pierścionki na tle innych, nowoczesnych? Są one zazwyczaj bogato zdobione, mają skomplikowane szczegóły i detale. W dawnych czasach panowały inne trendy, jeśli chodzi o rodzaj kruszca i dostępne kamienie szlachetne. Szmaragd, topaz, szafir, brylant to tylko kilka przykładów, co można znaleźć w kolekcjach vintage. Takie pierścionki najlepiej kupować w małych, stacjonarnych sklepikach lub w wirtualnej przestrzeni. 

źródło zdjęcia: freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*