Jak zaaranżować łazienkę dla gości?

Jak zaaranżować łazienkę dla gości?
Klaudia Tomaszewska
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Lokalizacja łazienki dla gości ma duże znaczenie. Aby każdy mógł z niej swobodnie korzystać, powinna być umieszczona w strefie dziennej. Dzięki temu goście nie muszą przemieszczać się po całym domu. 

W łazience goście powinni czuć się komfortowo i swobodnie, dlatego dobrze jeśli to pomieszczenie znajduje się na uboczu. Łazienka musi zapewniać poczucie intymności. Nie można też zapomnieć o żadnym środku czystości. Oto nasze patenty na aranżację łazienki dla gości.

Jaka będzie najlepsza lokalizacja łazienki dla gości?

Miejsce, w którym znajdować się będzie łazienka dla gości, uzależnione jest od wielkości domu. Najlepiej jeśli jest blisko salonu, ale nie w bezpośrednim sąsiedztwie drzwi wejściowych ani blisko stref wypoczynkowych. Dobrze jeśli jest łatwo dostępna, ale równocześnie zapewnia dyskrecję na odpowiednim poziomie. Jeżeli jest taka możliwość najlepiej, gdy usytuowana będzie na uboczu. Często w dużych domach wydzielony jest osobny pokój gościnny, do którego można dołączyć prywatną łazienkę. Takie rozwiązanie zapewnia 100% komfortu i intymności.

Urządzanie łazienki dla gości

Wyposażenie łazienki dla gości nie może być byle jakie. Jest ona wizytówką domu, dlatego na walorach wizualnych nie ma co oszczędzać. W toalecie dla gości wszystko powinno być perfekcyjnie rozplanowane. Muszą się tu znaleźć szafki z przyborami higienicznymi, umywalka, lustro, prysznic, a nawet bidet. Montaż wanny może być dosyć problematyczny, biorąc pod uwagę fakt, że łazienka dla gości jest przeważnie dosyć mała. Wykorzystać można specjalne meble, które pozwolą na zaoszczędzenie przestrzeni oraz zachowanie czystości.

Przeczytaj też jakich błędów musisz unikać podczas aranżacji łazienki.

Poczucie komfortu w łazience

Na komfortowe korzystanie z łazienki wpływa nie tylko funkcjonalne jej urządzenie, ale również sam wystrój. Małe pomieszczenia dobrze zachować w jasnych kolorach, które optycznie je powiększą. Można operować szarościami lub beżami, a także białymi akcentami.

W dużych przestrzeniach warto postawić ozdobne wazony i doniczki z kwiatami. Pięknie wyglądać będą także świeczki zapachowe. W szafkach powinny znaleźć się przybory higieniczne: papier toaletowy, odświeżacz powietrza, szczoteczka do zębów, pasta, żel do mycia ciała i podpaski. Tak aby każdy w razie potrzeby mógł z nich bez trudu skorzystać. Jeśli jest to pomieszczenie, które przynależy do pokoju, powinny się w nim znaleźć również suszarka, szlafrok i zestaw ręczników. Dobrze też wyposażyć to miejsce w kosz na pranie oraz stołek, na którym można usiąść lub pozostawić rzeczy.

Wszystkie te z pozoru nieważne drobiazgi wpłyną na poczucie komfortu naszych gości. Poczują się ważni i odczują, że ktoś się nimi zaopiekował.

Zdjęcie główne: shadowfirearts/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Podłoga w jodełkę – najpiękniejsze inspiracje
Podłoga w jodełkę – najpiękniejsze inspiracje
Chcesz przemycić do swojego domu odrobinę luksusu? Ponadczasowy parkiet w jodełkę może Ci w tym pomóc. Zobacz kilka propozycji, jak go ułożyć.
Ostatnie wpisy