Ogień na tarasie – co wybrać?

Ogień na tarasie – co wybrać?
Natalia Korzeniowska
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz przyjemniejsza pogoda sprawia, że więcej czasu spędzamy na dworze. Pomimo tego, że dni są coraz cieplejsze, wieczory dalej bywają zimne. Dziś podpowiemy, jak i czym dogrzać się na tarasie lub balkonie.

Ogień na tarasie

Ogień na tarasie może być nie tylko sposobem na ogrzanie się w chłodne jeszcze wieczory, ale także ozdobą i źródłem światła podczas grilla. Przedstawione przez nas sposoby aranżacji ognia na tarasie czy balkonie będą świetnym substytutem ogniska, dla wszystkich tych, którzy nie mają działki lub warunków na niej, aby je bezpiecznie rozpalić.

>> Zobacz też: Zielona ściana w salonie – postaw na naturę!

Paleniska gazowe

Tego typu rozwiązania są niezwykle popularne. Paleniska gazowe pozwalają w kontrolowany, ale i błyskawiczny sposób rozpalać ogień, dają przyjemne światło oraz można się przy nich ogrzać. 

Na rynku dostępne są paleniska otwarte, dające dużo ciepła oraz światła, ale także zupełnie zabudowane szkłem, które stają się walorem estetycznym. Dużo modeli palenisk gazowych wyposażonych jest w kółka, przez co w prosty sposób można je umiejscowić w różnych miejscach, zależnie od potrzeb. 

Biokominki

To także popularne rozwiązanie. Biokominki są niezwykle ekologiczne, zasila się je płynem na bazie bioetanolu. Płyn ten podczas spalania nie emituje dymu, nie wytwarza popiołu, a także nie brudzi. Nie stanowi zagrożenia nawet dla dzieci – wytwarza bowiem jedynie parę wodą oraz dwutlenek węgla. 

Firmy produkujące biokominki prześcigają się w pomysłach na ich dizajn. Na rynku znajdziesz małe, duże, okrągłe czy kwadratowe biokominki. Możesz więc dobrać źródło ognia, tak by jego wygląd współgrał z wystrojem Twojego tarasu lub balkonu. 

Promienniki światła

Równie popularnymi rozwiązaniami, co paleniska gazowe, są właśnie promienniki światła. Urządzenia emitują promieniowanie podczerwone i działają na podobnej zasadzie, co wcześniej wspomniane paleniska gazowe. Wystarczy bowiem podpiąć je pod butlę z gazem i gotowe. Oczywiście na rynku dostępne są promienniki także na prąd. Wtedy urządzenie wystarczy przymocować na przykład do sufitu czy parasola i także w błyskawiczny sposób można się ogrzać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Baterie podtynkowe – wady i zalety
Baterie podtynkowe – wady i zalety
Zdecydowałeś się na instalację baterii podtynkowej? Sprawdź przed zakupem, na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze armatury i dopasuj ją do swoich wymagań!
Ostatnie wpisy