Jak dobrać armaturę łazienkową?

Jak dobrać armaturę łazienkową?
Bartosz Promiński
Łazienka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Projektując łazienkę, pojawia się kilka pytań, takich jak różne przedmioty, które należy kupić, i czy te elementy dobrze pasują do przestrzeni i komponują się z ogólnym stylem lub tematyką łazienki. Wyjście na zakupy akcesoriów łazienkowych bez ustalonego planu lub pomysłu na swoje wymagania może być opłakane w skutkach, biorąc pod uwagę różnorodność wzorów i stylów dostępnych na rynku. 

Konieczne jest zdefiniowanie wizji, planu, a nawet mierzenie odpowiedniego rozmiaru akcesoriów przed zakupem. Potem wystarczy wybrać odpowiedni sklep. Salon łazienek w Warszawie lub innym większym mieście będzie miejscem, w którym znajdziesz najwięcej dostępnych opcji i stylów.

Sprawdź, na ile możesz sobie pozwolić

Określ szacunkowy budżet, zanim zdecydujesz się na zakup armatury łazienkowej, ponieważ pozwoli Ci to zawęzić wybór akcesoriów, które pasowałyby do Twojej łazienki bez znacznego naruszenia portfela. Upewnij się, że nie rezygnujesz z jakości kupowanych przedmiotów, ponieważ zawsze warto trochę wydać, jeśli może to przedłużyć żywotność osprzętu. Sporządź listę niezbędnych akcesoriów, aby upewnić się, że wiesz, czego potrzebujesz, i ustal przybliżony budżet.

Wśród kupujących powszechne jest błędne przekonanie, że przedmioty, które kosztują więcej, są lepszej jakości. Niekoniecznie jest to prawdą, ponieważ istnieje kilka przypadków produktów, które oferują lepszy stosunek jakości do ceny, zapewniając doskonałą jakość w przystępnej cenie. Bądź mądrym kupującym, porównując różne ceny, a nie tylko jakość. Staraj się nie zwracać uwagi na markę, ponieważ droższe niekoniecznie oferują lepsze wykonanie. Dokładnie przyjrzyj się każdemu przedmiotowi, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność i użyteczność. Jeśli nie jesteś pewien, jak porównać jakość każdego akcesorium, możesz skorzystać z profesjonalnej pomocy projektanta.

Plan i wizualizacja

Rozejrzyj się po łazience i zwizualizuj różne elementy wyposażenia, określając, gdzie można je umieścić. Pamiętaj o łatwym dostępie, aby przedmioty były pod ręką, gdy ich potrzebujesz, na przykład żele i szampony pod prysznicem lub ręczniki w pobliżu umywalki. Kupowanie wszystkich nowoczesnych akcesoriów łazienkowych za jednym zamachem jest zbędne, ponieważ nie wszystkie z nich mają jednakowy priorytet, a ich znaczenie może się różnić w zależności od domu. Kupując je najpierw kup te, z których będziesz korzystać najczęściej. Niezbędne minimum to krany, prysznice i odpływy podłogowe. Należy też brać pod uwagę, jak te akcesoria współgrałyby z tematem łazienki. Wybrane baterie i głowice prysznicowe powinny uzupełniać istniejący wygląd łazienki.

Tematy i style

Dla każdego, kto od czasu do czasu chce zmienić temat łazienki, zaleca się trzymanie się neutralnych tonów i standardowych wzorów, które pasują do różnych stylów i palet. Dzięki temu nie musisz kupować nowych akcesoriów za każdym razem, gdy zamierzasz odświeżyć wygląd swojej łazienki. Możesz trzymać się podstawowego porcelanowego zestawu łazienkowego składającego się z wanny, toalety i umywalki. Oświetlenie również odgrywa ważną rolę, ponieważ pomaga w tworzeniu odpowiedniego nastroju. Wykorzystaj kinkiety ścienne i inne oprawy oświetleniowe, aby wydobyć z pomieszczenia to, co najlepsze. Upewnij się, że ogólny motyw łazienki dobrze komponuje się z tematem Twojego domu.

Układ łazienki wpływa na jej przestronność. Dzięki odpowiednim oprawom ustawionym w najbardziej efektywnej aranżacji można stworzyć w łazience pożądany wygląd i nastrój, a także pomóc wyeliminować wszelkie problemy, które mogą wystąpić z powodu braku miejsca lub problematycznego układu. Na przykład dodanie luster w małej łazience może stworzyć iluzję większej przestrzeni i rozmiaru, podczas gdy użycie podwieszanych umywalek i muszli klozetowych może zwiększyć dostępną powierzchnię. Dodatkowo kabiny prysznicowe mogą działać wydajniej niż wanna, tworząc iluzję przestronności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kominek w domu – czy warto?
Kominek w domu – czy warto?
Wieczory spędzone przy rozpalonym kominku z herbatą i filmem to wspaniały sposób na relaks. Przedstawiamy różne rodzaje kominków oraz zalety i wady posiadania ich w swoim domu.
Ostatnie wpisy