Jak dbać o jakość powietrza w domu?

Jak dbać o jakość powietrza w domu?
Marta Marek
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Coraz więcej mówi się o zagrożeniach związanych ze złą jakością powietrza w mieszkaniu, zwłaszcza w dużych miastach. Powietrze ma ogromne znaczenie dla zdrowia i samopoczucia mieszkańców – przeczytaj, co możesz zrobić, żeby poprawić jego jakość. 

Na zagrożenia związane ze złą jakością powietrza najbardziej narażeni są alergicy, astmatycy i osoby z ciężkimi chorobami płuc oraz niewydolnością serca. Smog niesie za sobą negatywny wpływ na zdrowie dla większości osób, ale nie sposób całkowicie go uniknąć, kiedy zanieczyszczenia przedostają się do wnętrza podczas wietrzenia mieszkań. Pył może osadzać się w mieszkaniu w postaci kurzu. Istnieje wiele rozwiązań, po które warto sięgnąć, aby poprawić komfort przebywania w mieszkaniu. 

Oczyszczacze i nawilżacze powietrza 

Oczyszczacz powietrza usuwa pyłki, sierść zwierzęcą, nieprzyjemne zapachy oraz drobnoustroje. Urządzenie z dodatkową funkcją nawilżania powietrza polecane jest zwłaszcza osobom z chorobami płuc, rodzinom z dziećmi, osobom starszym oraz posiadaczom zwierząt. Warto, aby z oczyszczacza korzystały także osoby mieszkające w dużych miastach czy w sąsiedztwie obszarów  przemysłowych. Urządzenia wyposażone w filtr węglowy eliminują ponadto niebezpieczne dla zdrowia gazy, a w sezonie letnim zatrzymuje pyłki traw i drzew, które mogłyby zaszkodzić alergikom. 

Klimatyzacja w domu

Kompleksowym rozwiązaniem dla utrzymania odpowiedniej temperatury i jakości powietrza w mieszkaniu jest klimatyzacja domowa Wrocław to miasto, na terenie którego można zamówić profesjonalne usługi montażu i serwisu klimatyzacji. Klimatyzacja doskonale sprawdza się o każdej porze roku, pozwalając w szybki i łatwy sposób dostosować temperaturę i wilgotność powietrza względem własnych potrzeb. Praca klimatyzatora polega na poborze powietrza z pomieszczenia, przefiltrowaniu go i wtłoczeniu z powrotem schłodzonego lub podgrzanego. Klimatyzacja domowa stanowi duże udogodnienie ze względu na to, że może obsługiwać jednocześnie kilka pomieszczeń. Urządzenia klimatyzacyjne różnią się ze względu na rodzaj zastosowanej technologii oraz sposób montażu. Do domów o dużej powierzchni szczególnie polecana jest klimatyzacja kanałowa, która wyróżnia się ze względu na dyskretny wygląd i wydajny system filtracji powietrza. Nowoczesna klimatyzacja kanałowa w mieszkaniu to system polegający na rozprowadzaniu powietrza kanałami z jednostki zewnętrznej do pomieszczeń. W bardziej rozbudowanych systemach powietrze dostarczane jest do centrali klimatyzacyjnej, z której po uprzednim przygotowaniu wpływa przez kanały i nawiewniki do poszczególnych pomieszczeń.

Dyfuzory zapachowe oraz odświeżacze powietrza

Aby krótkotrwale poprawić stan powietrza w mieszkaniu i zneutralizować nieprzyjemne zapachy, możesz zastosować elektryczne dyfuzory i odświeżacze powietrza, które pozostawiają przyjemną woń, zmniejszają ryzyko infekcji oraz nadają wnętrzu wyjątkowy charakter. 

Fot.: Max Vakhtbovych/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie okładziny ścienne dla twojej łazienki – poradnik i inspiracje
Jak wybrać odpowiednie okładziny ścienne dla twojej łazienki – poradnik i inspiracje
Przewodnik, który pomoże Ci wybierać okładziny ścienne dla łazienki. Odkryj świat różnorodności, jakości i stylów w aranżacji tego wyjątkowego pomieszczenia.
Ostatnie wpisy