Jak zagospodarować przedpokój?

Jak zagospodarować przedpokój?
Karina Strzelińska
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Przedpokój to wizytówka każdego domu. Jak go urządzić, by było to funkcjonalne i jednocześnie reprezentacyjne wnętrze? Wiele zależy od jego powierzchni, a także kilku innych kwestii.

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – w przypadku aranżacji przedpokoju warto kierować się właśnie tą zasadą. Planowanie nowoczesnego wnętrza nie jest trudne, o ile wiemy na co zwrócić szczególną uwagę. Urządzając przedpokój należy skupić się na tym, by było to funkcjonalne, ale i dobrze prezentujące się pomieszczenie. 

Mały przedpokój 

Jeśli Twój przedpokój to niewielka przestrzeń, możesz powiększyć ją optycznie m.in. za pomocą lustra lub ścian pomalowanych na jasno. Dodatkowo w tym przypadku powinieneś zrezygnować z nadmiaru ozdób, które ją zagracają. Postaw na minimalizm, a nie pożałujesz.

W przedpokoju koniecznie powinny znaleźć się wieszaki lub jeden solidny wieszak, na którym będziesz mógł powiesić swoją odzież wierzchnią. Pomyśl też o tym, by umieścić w tym pomieszczeniu mniejszą szafkę na buty i stojak na parasole. Jeśli szukasz dodatkowych mebli takich jak szafa lub komoda, to zajrzyj na sklep z meblami, a z pewnością znajdziesz coś, co przypadnie Ci do gustu i doskonale wkomponuje się w całą aranżację.

Duży przedpokój

Twój przedpokój to zdecydowanie większe pomieszczenie? Jeśli tak, to z powodzeniem możesz go wyposażyć w liczne dodatki, które całkowicie zmienią jego oblicze. Pamiętaj, że często “diabeł tkwi w szczegółach”! W przypadku większych przestrzeni świetnie sprawdzą się dekoracje, w tym wazony z kwiatami, ozdoby ścienne, ramki ze zdjęciami lub po prostu pamiątki rodzinne. Wszystko zależy wyłącznie od Twoich upodobań, a także stylu, w którym zdecydowałeś się urządzić “wizytówkę” Twojego domu.

Do przestronnego korytarza z powodzeniem możesz wstawić też większą szafę, w której będziesz przechowywać nie tylko ubrania, ale także inne rzeczy, w tym m.in. torebki lub walizki. Jeśli masz taką możliwość, wybierz szafę z lustrem – takie rozwiązanie z pewnością doceni każda elegancka kobieta i mężczyzna. 

W przedpokoju powinna znaleźć się duża i porządna wycieraczka, która będzie zapobiegać “przenoszeniu” piasku i nieczystości osadzających się na naszym obuwiu, gdy jesteśmy na zewnątrz. Jest to ważne choćby z tego powodu, że zabezpiecza ona podłogę, szczególnie tą wykonaną z drewnianych paneli.

Dobrym pomysłem jest też zamontowanie w tym pomieszczeniu półki, na której znajdzie się koszyk, a w nim kapelusze, czapki lub chusty czy szale i rękawiczki.

Duże znaczenie ma też oświetlenie – to zasada, o której warto pamiętać w przypadku aranżacji każdego pokoju. W tym przypadku przedpokój nie jest wyjątkiem. Wybierz lampy, które będą dawały dostateczną ilość światła. Nie musisz inwestować w drogie i bogato zdobione żyrandole. To zbędny wydatek, a często też niekoniecznie funkcjonalny. Najważniejsze, by odpowiednio oświetlić całą przestrzeń, więc nie skupiaj się najbardziej na wizualnych odczuciach.

W niektórych przykładowych aranżacjach przedpokoju znajduje się też pufa lub ławeczka, na której możesz usiąść, gdy zakładasz buty. Jeśli masz taką możliwość, wygospodaruj odrobinę przestrzeni, by i ją umieścić w tym pomieszczeniu. 

Fot.: Point3D Commercial Imaging Ltd./unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*