Inteligentne lustra – funkcjonalne jak komputery

Inteligentne lustra – funkcjonalne jak komputery
Joanna Brzykcy
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nowoczesne rozwiązania do domu coraz częściej zaskakują. Nie ma nic nadzwyczajnego w automatycznie wyłączającym się oświetleniu czy zasłaniających roletach wieczorem. Co jednak powiesz na inteligentne lustra, na którym sprawdzisz pogodę?

Wśród rozwiązań inteligentnego domu coraz częściej można spotkać lustra wyposażone w system operacyjny, który oprócz możliwości codziennego przeglądania się, oferuje pełną funkcjonalność komputera. Dzięki temu można wyświetlić na nim najświeższe informacje ze świata, obejrzeć wiadomości na YouTube czy wyświetlić dane zebrane przez urządzenia fitness.

– Obecnie inteligentne lustra najczęściej polegają na tym, że umieszcza się iPada za zwykłym lustrem. Traktujemy to bardziej jako widżet, za pomocą którego można czytać wiadomości i sprawdzać pogodę. Nasze lustro bazuje na inteligentnej technologii, ponieważ jest wyposażone we wbudowany komputer. Podobnie jak wszystkie urządzenia do automatyzacji domu, system obsługuje się za pomocą aplikacji w systemie Android, którą wystarczy pobrać ze sklepu Google Play i uruchomić – mówi agencji informacyjnej Newseria Innowacje Stephen LaMachia z firmy Electric Mirror.

Nowoczesne lustra mogą pracować na systemie operacyjnym Android, znanego z obsługi telewizorów czy smartfonów. Coraz częściej pojawiają się w innowacyjnych domach. Może okazać się, że to przyszłość urządzania także tradycyjnych mieszkań. Czy to tylko zachcianka czy ułatwiająca życie funkcja? Wszystko zależy od potrzeb domowników, które są przecież najważniejsze. Można potraktować to jako atrakcyjny gadżet.

Źródło: Newseria

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne lampy do twojego biura? Praktyczne porady i inspiracje
Odkryj, jak dobrze wybrane lampy mogą zwiększyć komfort i produktywność w twoim biurze. Poznaj najnowsze trendy, najlepsze rozwiązania i inspiracje.
Ostatnie wpisy