Drzwi przesuwne z lustrem – najnowsze trendy w małych wnętrzach

Drzwi przesuwne z lustrem – najnowsze trendy w małych wnętrzach
Klaudia Tomaszewska
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Małe wnętrza wymagają od mieszkańców stosowania zabiegów, które sprawią, że staną się one optycznie większe. Sprawdzonym sposobem, który stosowany jest od lat, są lustra. W tym sezonie niezwykle na topie są drzwi wzbogacone właśnie o lustro. Znakomicie powiększają wnętrze, a do tego nadają pokojowi wyjątkowy charakter. Jak jednak wprowadzić je do swojego domu?

Jak w efektowny sposób powiększyć wnętrze?

Małe wnętrza są dosyć problematyczne, jeśli chodzi o ustawianie poszczególnych przedmiotów. Warto zatem wykorzystać każdy skrawek miejsca. W tym sezonie lustro kompletnie zmienia swoje położenie. Dzięki połączeniu lustra z drzwiami przesuwnymi zyskujesz masę miejsca, a do tego możesz optycznie powiększyć pokój.

To jednak nie wszystko, lustro w drzwiach wejściowych to także możliwość sprawdzenia, jak wyglądamy, tuż przed wyjściem. Zatem takie rozwiązanie ma same zalety. Warto jednak zastosować odpowiednie rozwiązania. Wiele osób dotychczas wykorzystywało drzwi przesuwne połączone z lustrem w szafie, jednak ten trend powoli odchodzi do lamusa, na rzecz właśnie przeszklenia w drzwiach wejściowych do pokoju. 

Można dzięki temu kompletnie odmienić wygląd pokoju i sprawić, że światło, które odbija się w lustrze, powiększa pomieszczenie. Najlepiej zatem, jeśli drzwi znajdują się naprzeciwko okna. Taki sposób aranżacji możesz wykorzystać praktycznie w każdym pokoju, od salonu, przez przedpokój, a na sypialni kończąc. Pamiętaj jednak, aby były one wówczas odpowiednio zamontowane.

Jak zamontować drzwi z lustrem w pokoju?

W pokoju, w którym zdecydujemy się na montaż drzwi z lustrem, warto zadbać o spójność. Powinny one zatem pasować do wnętrza. Do industrialnych pomieszczeń sprawdzą się te, które zamontowane zostały na grubej, czarnej, metalowej szynie. Można je bez trudu przesunąć i wówczas stają się zwykłym lustrem na ścianie. Wspaniale wyglądają i są wyjątkowo praktyczne.

Do każdego pokoju możesz dobrać nieco inny wariant, ale właśnie ten na mocnej szynie sprawdza się najlepiej. W tym przypadku warto jedynie dopasować wygląd ramy. Zatem w pokojach, w których stawiasz na nowoczesne aspekty, możesz pokusić się o podświetlaną ramę.

Co ciekawe, nie musisz koniecznie zamawiać takiego wariantu. Wystarczy, że dokupisz taśmę led i zamocujesz ją samodzielnie. Dzięki temu Twój pokój będzie jeszcze ciekawszy. Taki wariant z pewnością sprawdzi się w sypialni. W salonie zaś warto wykorzystać wersję dwustronną, która przy okazji powiększy również wygląd przedpokoju. Z reguły właśnie to pomieszczenie ma najmniejszą powierzchnię w domu. Możesz wówczas całkowicie zrezygnować z lustra w szafie. Takie rozwiązanie aranżacyjne będzie ciekawsze i bardziej praktyczne, a szafa może pozostać gładka i stylowa. 

Natomiast w garderobie warto zastosować na wersję dwuskrzydłową, która dodatkowo pozwoli Ci dokładnie się przejrzeć. Również ona jest montowana na grubych szynach, które mają za zadanie utrzymać niemały ciężar luster. Przy zakupie takich drzwi zwróć uwagę na sposób mocowania, a także fakt, czy drzwi łatwo „chodzą”. Wszystkie te aspekty sprawią, że Twój pokój stanie się optycznie większy, a także o wiele bardziej interesujący.

Zdj. główne: Huy Nguyen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy warto zainwestować w rolety wewnętrzne elektryczne?
Czy warto zainwestować w rolety wewnętrzne elektryczne?
Obecnie przy urządzaniu domu warto korzystać z nowinek technologicznych. Taką nowością są wewnętrzne rolety elektryczne. Co warto o nich wiedzieć i czy faktycznie dobrze jest w nie inwestować?
Ostatnie wpisy