Zadbaj o higienę we własnym sklepie

Zadbaj o higienę we własnym sklepie
Artykuł sponsorowany
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prowadząc własny sklep, posiadający w ofercie artykuły spożywcze, niezbędna jest odpowiednia dbałość o warunki higieniczne. Nie wystarczy codzienne, zwykłe sprzątanie. Trzeba też zadbać o dezynfekcję oraz akcesoria higieniczne dla pracowników i klientów.

Dezynfekcja blatów

Podstawą przy każdym sprzątaniu sklepu spożywczego jest odpowiednia dezynfekcja wszystkich powierzchni, które mają na co dzień kontakt z żywnością. Największy nacisk położyć trzeba oczywiście na wszystkie blaty znajdujące się przy działach z wędlinami, mięsem i nabiałem na wagę. W sklepach z chemią gospodarczą kupić można bardzo opłacalne w używaniu koncentraty, które służą zarówno do mycia jak i dezynfekcji wszystkich powierzchni mających kontakt z żywnością. Koszt zakupu koncentratu jest dużo niższy niż w przypadku zakupu gotowych preparatów w butelkach ze spryskiwaczem, a nie są wcale mniej wygodne w używaniu.

Akcesoria higieniczne dla pracowników

Zgodnie z wszystkimi zasadami, wszyscy pracownicy mający bezpośredni kontakt z żywnością, powinni korzystać ze specjalnych rękawiczek. Podstawowym wymaganiem jest to, że mają one być jednorazowe i nie mogą być pudrowane. Na rynku dostępne są klasyczne rękawiczki foliowe, oraz wygodniejsze i trwalsze rękawiczki nitrylowe. Jednorazowe rękawiczki nitrylowe mają tę przewagę nad lateksowymi, że nie wywołują reakcji alergicznych oraz są dużo trwalsze w przypadku kontaktu z tłuszczami. Warto korzystać ze sklepów, które w swojej ofercie posiadają rękawiczki w pełnym zakresie rozmiarów i kolorów, pozwalając na dobranie odpowiednich do danego działu sklepu.

Akcesoria higieniczne dla klientów

Również klienci sklepu powinni być zaopatrzeni w odpowiednie akcesoria higieniczne. Poza jednorazowymi woreczkami na warzywa i pieczywo niezbędne jest udostępnienie klientowi rękawiczek do nakładania pieczywa. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem są klasyczne rękawiczki foliowe w jak najbardziej uniwersalnym rozmiarze. Są one najtańszym rozwiązaniem, co jest istotne ze względu na to, że każdego dnia zużywana jest ich bardzo duża ilość. W przeciwieństwie do rękawiczek nitrylowych zakładanie i zdejmowanie wersji foliowej jest bardzo szybkie i wygodne. CzystySzop oferuje bardzo bogaty wybór wszelkiego rodzaju akcesoriów higienicznych. Na stronie https://czystyszop.pl/ znaleźć można rękawiczki foliowe w dużych paczkach i atrakcyjnych cenach, dzięki czemu bez problemu wyposaży się sklep w odpowiedni ich zapas.

Prowadzenie sklepu spożywczego wymaga odpowiedniej dbałości o higienę zarówno po stronie pracowników jak i klientów. Warto wyposażyć się w najwygodniejsze rozwiązania dla obydwu stron, by praca była bezpieczna, a zakupy przyjemne i bezproblemowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik dla pierwszego kupującego – jak wybrać idealne mieszkanie na rynku pierwotnym?
Poradnik dla pierwszego kupującego – jak wybrać idealne mieszkanie na rynku pierwotnym?
Poznaj kluczowe kwestie do skutecznego porównywania ofert na rynku pierwotnym, zrozum, na co zwrócić uwagę przy wyborze idealnego mieszkania. Poradnik skierowany do pierwszego kupującego.
Ostatnie wpisy