Zadbaj o higienę we własnym sklepie

Zadbaj o higienę we własnym sklepie
Artykuł sponsorowany
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prowadząc własny sklep, posiadający w ofercie artykuły spożywcze, niezbędna jest odpowiednia dbałość o warunki higieniczne. Nie wystarczy codzienne, zwykłe sprzątanie. Trzeba też zadbać o dezynfekcję oraz akcesoria higieniczne dla pracowników i klientów.

Dezynfekcja blatów

Podstawą przy każdym sprzątaniu sklepu spożywczego jest odpowiednia dezynfekcja wszystkich powierzchni, które mają na co dzień kontakt z żywnością. Największy nacisk położyć trzeba oczywiście na wszystkie blaty znajdujące się przy działach z wędlinami, mięsem i nabiałem na wagę. W sklepach z chemią gospodarczą kupić można bardzo opłacalne w używaniu koncentraty, które służą zarówno do mycia jak i dezynfekcji wszystkich powierzchni mających kontakt z żywnością. Koszt zakupu koncentratu jest dużo niższy niż w przypadku zakupu gotowych preparatów w butelkach ze spryskiwaczem, a nie są wcale mniej wygodne w używaniu.

Akcesoria higieniczne dla pracowników

Zgodnie z wszystkimi zasadami, wszyscy pracownicy mający bezpośredni kontakt z żywnością, powinni korzystać ze specjalnych rękawiczek. Podstawowym wymaganiem jest to, że mają one być jednorazowe i nie mogą być pudrowane. Na rynku dostępne są klasyczne rękawiczki foliowe, oraz wygodniejsze i trwalsze rękawiczki nitrylowe. Jednorazowe rękawiczki nitrylowe mają tę przewagę nad lateksowymi, że nie wywołują reakcji alergicznych oraz są dużo trwalsze w przypadku kontaktu z tłuszczami. Warto korzystać ze sklepów, które w swojej ofercie posiadają rękawiczki w pełnym zakresie rozmiarów i kolorów, pozwalając na dobranie odpowiednich do danego działu sklepu.

Akcesoria higieniczne dla klientów

Również klienci sklepu powinni być zaopatrzeni w odpowiednie akcesoria higieniczne. Poza jednorazowymi woreczkami na warzywa i pieczywo niezbędne jest udostępnienie klientowi rękawiczek do nakładania pieczywa. W tym wypadku najlepszym rozwiązaniem są klasyczne rękawiczki foliowe w jak najbardziej uniwersalnym rozmiarze. Są one najtańszym rozwiązaniem, co jest istotne ze względu na to, że każdego dnia zużywana jest ich bardzo duża ilość. W przeciwieństwie do rękawiczek nitrylowych zakładanie i zdejmowanie wersji foliowej jest bardzo szybkie i wygodne. CzystySzop oferuje bardzo bogaty wybór wszelkiego rodzaju akcesoriów higienicznych. Na stronie https://czystyszop.pl/ znaleźć można rękawiczki foliowe w dużych paczkach i atrakcyjnych cenach, dzięki czemu bez problemu wyposaży się sklep w odpowiedni ich zapas.

Prowadzenie sklepu spożywczego wymaga odpowiedniej dbałości o higienę zarówno po stronie pracowników jak i klientów. Warto wyposażyć się w najwygodniejsze rozwiązania dla obydwu stron, by praca była bezpieczna, a zakupy przyjemne i bezproblemowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*