Wybór zlewozmywaka — co brać pod uwagę?

Wybór zlewozmywaka — co brać pod uwagę?
Aleksandra Michaliszyn
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zlewozmywak to jedno z podstawowych wyposażeń każdej kuchni. Jak więc wybrać zlewozmywak, aby mieć pewność, że będzie dobrze spełniał swoją rolę? Podpowiadamy, co należy brać pod uwagę podczas zakupu zlewozmywaka. 

Materiał zlewozmywaka

Podstawową kwestią, którą należy uwzględnić podczas wyboru zlewozmywaka do Twojej kuchni, jest materiał, z którego zlewozmywak będzie wykonany. Jakie zlewozmywaki będą najlepsze?

Jednym z najpopularniejszych rozwiązań jest zlewozmywak granitowy. Jest on wytwarzany z takich materiałów jak granit, kwarce lub krzem. Zlewozmywaki wykonane z grafitu są najtrwalszymi ze wszystkich typów zlewozmywaków, a ich struktura przypomina kamień. Oznacza to, że są one bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia, wysokie temperatury oraz czyszczenie. Należy jednak pamiętać, aby zawsze wycierać zlewozmywak do sucha, dzięki czemu unikniesz nieestetycznych zacieków. 

Inną często wybieraną propozycją są zlewozmywaki ceramiczne. Mają one podobne właściwości do ceramiki sanitarnej, co oznacza, że są odporne na uszkodzenia mechaniczne, zadrapania i bardzo wysokie temperatury. Dodatkową zaletą jest fakt, że bardzo łatwo jest utrzymać je w czystości. 

Świetnym rozwiązaniem są także zlewozmywaki ze stali nierdzewnej. Taki zlew jest również odporny na uderzenia oraz wysokie temperatury, nawet do 550 stopni Celsjusza. Ponadto z powodzeniem możesz myć go nawet bardzo silnymi detergentami.

Ciekawą propozycją są również zlewozmywaki wykonane ze szkła. Bez wątpienia jest to najbardziej efektowny rodzaj zlewozmywaka. Szkło w przypadku takich zlewów jest hartowane, dlatego też jest bardzo trwałe i w pełni bezpieczne do użycia. Należy jednak mieć na uwadze, że na tego typu zlewozmywakach często pojawiają się plamy z mydła oraz osad. 

Jednokomorowy czy dwukomorowy?

Wybierając zlewozmywak, należy także zastanowić się, czy wolisz zlewozmywak jednokomorowy, czy dwukomorowy.

Zlew jednokomorowy sprawdzi się doskonale w małych kuchniach w bloku. Są także dobrym rozwiązaniem w przypadku mieszkań i domów, w których oprócz zlewu znajduje się także zmywarka do naczyń. 

Zlewozmywak dwukomorowy to zaś genialna propozycja do dużych kuchni. Będzie dobrym rozwiązaniem także w przypadku dużych rodzin i konieczności regularnego zmywania sporej ilości naczyń.

Jeśli szukasz idealnego zlewozmywaka dla Twojej kuchni, koniecznie zajrzyj na stronę https://brenor.pl/pl/.

Zdjęcie główne: pexels.com/Curtis Adams

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik, jak wybrać idealne ogrzewanie dla twojego ogrodu
Zdobądź wiedzę na temat wyboru idealnego ogrzewania dla ogrodu. Zrozum różne rodzaje, koszty, zalety i wady, aby cieszyć się ciepłem nawet w chłodne dni.
Ostatnie wpisy