Najpopularniejsze motywy do pokoju chłopięcego

Najpopularniejsze motywy do pokoju chłopięcego
Marzena Wardyn-Kobus
Pokój dziecięcy
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór motywu do pokoju chłopca może wydawać się trudny. Podpowiadamy, co warto wziąć pod uwagę podczas jego doboru oraz jakie aranżacje tematyczne są obecnie najpopularniejsze w chłopięcych pokojach.

Pomysł na pokój chłopca – ciekawe inspiracje

Wielu rodziców, którzy stają przed zadaniem urządzenia pokoju dla dziecka, stawia na motyw bajkowy. Kupują dodatki z ulubionymi bohaterami z bajek, jednak zaskoczymy Cię — nie jest to najlepszy pomysł. Zainteresowania dzieci zmieniają się tak szybko, jak dorastają nasze pociechy. Dlatego to, że dziś nasz czteroletni syn jest fanem Chase’a z Psiego Patrolu nie oznacza, że za rok jego ukochaną postacią nie będzie ktoś inny. 

Zalecamy więc wybór motywu, z którego dziecko nie wyrośnie zbyt szybko. Pamiętaj też, by do wystroju pokoju dziecka nie podchodzić stereotypowo i nie stawiać na motywy przypisywane danej płci. Warto przełamywać schematy i stawiać na bardziej uniwersalne aranżacje.

Pokój małego odkrywcy

Większość dzieci zachwyca się kosmosem i motywami z nim związanymi. Planety, kosmonauci, rakiety, gwiazdy — motyw kosmosu jest bardzo inspirujący i ciekawy, a do tego wdzięczny aranżacyjnie. Lampka w kształcie rakiety, pościel w planety, na ścianie naklejki z fluorescencyjnym księżycem i gwiazdami — to tylko kilka pierwszych wskazówek, które chcielibyśmy zostawić jako inspirację dla Ciebie. 

Jeśli postawisz na motyw kosmosu w pokoju chłopca, to pomaluj ściany na jednolity kolor. Jeśli pokój jest sporych rozmiarów i ma duże okno, możesz pokusić się o pomalowanie przynajmniej jednej ściany na granatowo — kolor ten doskonale nawiązuje do kosmosu. Wybierz proste meble i postaw na srebrne dodatki (np. uchwyty mebli czy ramki na zdjęcia).

Pokój dziecięcy – motyw leśny

Tropikalna dżungla, a może rodzimy las mieszany ze świerkami, sosnami i brzozami? Fototapeta z motywem lasu położona na jednej ścianie, proste drewniane meble i półka na książki-drzewo — urządzenie pokoju dla chłopca w stylu leśnym może być sporą frajdą dla rodziców. Pamiętaj, że las to nie tylko drzewa, ale też inne rośliny i zwierzęta. Nie zapomnij o tych wzorach podczas wybierania dodatków. Lampka w kształcie lisa, a może zielony włochaty dywanik, który przypomina mech? Wybierz dodatki, które będą pasować do motywu leśnego i zaszczep w dziecku zamiłowanie do przyrody od najmłodszych lat.

Zwierzęce motywy w pokoju chłopca

Zwierzęta egzotyczne, tropikalne ryby, a może znane wszystkim doskonale psy? Jeśli Twoje dziecko kocha zwierzęta, to postaw na ten właśnie motyw w jego pokoju. Możesz postawić na prawdziwy miks zwierząt lub skupić się na jednym, ulubionym przez chłopca gatunku. Jeśli urządzasz pokój dla małego dziecka, możesz zdecydować się na rysowane postaci zwierząt (np. na tapecie, pościeli, naklejkach na meble lub ścianę). Jeśli natomiast odświeżasz pokój starszego przedszkolaka, lepiej wybierz zwierzęta bardziej realistyczne (np. plakaty lub zdjęcia zwierząt). Uwaga, ten motyw może skłonić dziecko do zadawania pytań o przygarnięcie pupila 😉

Zdj. główne: Mk_al/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zielona ściana w salonie – postaw na naturę!
Zielona ściana w salonie – postaw na naturę!
Powrót do natury – to idea, która obecnie przyświeca przy remontach i aranżacji wnętrz. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na zieloną ścianę w salonie.
Ostatnie wpisy