Miedziane baterie kuchenne – czy warto?

Miedziane baterie kuchenne – czy warto?
Urszula Szymańska
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Podpowiadamy, do jakich typów pomieszczeń można wybrać miedziane baterie. Z tego tekstu dowiesz się również, jakie są ich plusy oraz do jakich dodatków pasują. Przeczytaj koniecznie!

Zalety korzystania z tego rodzaju baterii 

Miedziane baterie pełnią przede wszystkim funkcję dekoracyjną. Potrafią doskonale ozdobić kuchnię, pod warunkiem, że dopasujesz je do konkretnego stylu. Ich główną zaletą jest ciekawy kolor i efekt odbijanego światła. Poza tym dają wrażenie luksusu oraz naprawdę niesamowity efekt. To estetyczny i niezwykle stylowy dodatek, który jest coraz częściej spotykany w nowoczesnych wnętrzach. 

Dużą zaletą miedzianych baterii jest to, że możesz dopasować je do przeróżnych kuchni. Miedź doskonale łączy się z innymi kolorami, tworząc spójną całość. Jest to mniej oczywista barwa niż klasyczne złoto i srebro. To idealna opcja dla osób, które lubią eksperymentować przy aranżacji wnętrz.

Takie baterie mają też parę zalet, które dodatkowo wpływają na decyzję o ich zakupie u wielu osób. Bardzo często są one wykonane z mosiądzu, pokrytego miedzianą powłoką. Jest to materiał, który może mieć ciągły kontakt z wodą i nie ulega korozji. To ważna właściwość, która wpływa na jego popularność.

Barwa takich baterii zależy między innymi od zawartości miedzi w ich składzie. Może wpadać w różne odcienie, więc każda wersja będzie wyglądała nieco inaczej. Dzięki temu stanie się oryginalnym i niepowtarzalnym dodatkiem.

Miedziane baterie – z czym je łączyć?

Takie baterie będą świetnie pasowały do czarnych elementów, takich jak zlew lub płytki kuchenne. Wtedy dadzą wyszukany, a zarazem nowoczesny efekt. Dobrze zgrywają się też z matowym wykończeniem, ponieważ wtedy tworzą ciekawy kontrast. Miedziane baterie są odpowiednie do wszelkich naturalnych materiałów, takich jak drewno i kamień. Dopasujesz je także do wielu elementów w stylu vintage lub glamour.

Możesz wybrać takie baterie, jeśli masz na przykład klasyczne białe lub czarne meble z kamiennymi blatami. Warto zakupić do nich pasujące uchwyty w takim samym odcieniu, jeśli zależy Ci na harmonijnym wyglądzie. Możesz dopasować do nich także dekoracje w podobnym kolorze.

Miedziane akcenty mogą znaleźć się na przykład na kloszach do lamp. Taki kolor sprawdzi się też na garnkach i ozdobnych wazonach. Opcji jest naprawdę mnóstwo, ponieważ dodatki w takich odcieniach są teraz niezwykle popularne i dostępne w wielu sklepach.

Niektóre osoby decydują się też na wybór zlewu w miedzianym kolorze. Zgrywa się on dobrze z kuchenną baterią. Trzeba uważać, żeby odpowiednio dopasować te elementy do siebie, aby nie uzyskać zbyt przesadzonego efektu. Jeśli jednak kuchnia będzie urządzona w minimalistycznym stylu, to taki zestaw będzie w niej genialnie wyglądać. 

Do jakich kuchni pasują takie baterie?

Miedziane baterie możesz dopasować tak naprawdę do wielu stylów wnętrzarskich. Liczy się głównie pomysł oraz kreatywność. Będą one pasowały zarówno do stylu industrialnego, skandynawskiego, jak i nawet do tego klasycznego. Największą rolę odgrywa bowiem ich kształt oraz odpowiednio dobrane akcesoria.

Są wręcz idealne do kuchni w stylu glamour, ze względu na ich intensywny blask. Takie baterie sprawdzą się też bardzo dobrze w minimalistycznych kuchniach, w których stawia się na innowacyjne rozwiązania. W takich pomieszczeniach często wykorzystują je architekci. Wybierają je niejednokrotnie osoby, które lubią nieoczywiste oraz oryginalne pomysły. Jeśli taka bateria będzie postarzana, to wykorzysta się ją z powodzeniem w pomieszczeniach w stylu retro. 

Zdjęcie główne: cottonbro/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Szambo plastikowe i betonowe – co je różni i łączy?
Szambo plastikowe i betonowe – co je różni i łączy?
Szambo jest bardzo istotnym elementem wyposażenia działki podczas budowy nowego domu. Jakie jednak szambo wybrać, aby dobrze spełniało swoją rolę? Podpowiadamy, jakie plusy i minusy posiadają zbiorniki plastikowe i zbiorniki betonowe.
Ostatnie wpisy