Meble biurowe Katowice: jak wybrać krzesła i fotele na lata

Meble biurowe Katowice: jak wybrać krzesła i fotele na lata
Artykuł sponsorowany
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

O tym jak ważne jest siedzisko podczas wielogodzinnej pracy przekonał się każdy, komu zdarzyło się pracować na niewygodnym fotelu. Specjalista z salonu mebli biurowych z Katowic przekonuje, że w tej chwili wybór krzeseł i foteli biurowych jest tak duży, że każdy przedsiębiorca powinien znaleźć meble odpowiednie do swojego biura. Jak wybrać meble biurowe, które będą służyły nam przez długie lata? – podpowiada ekspert z firmy NoNameOffice

Krzesła i fotele biurowe – zastanówmy się czego dokładnie potrzebujemy

W salonach mebli biurowych znajdziemy krzesła i fotele biurowe przeznaczone do kilkugodzinnej, kilkunastogodzinnej, a nawet kilkudziesięciogodzinnej pracy. Zdecydowanie łatwiej jest wybrać fotele do użytku domowego. Zazwyczaj bez problemu jesteśmy w stanie określić ile czasu w ciągu doby z nich korzystamy. W przypadku krzeseł i foteli do biura sprawa jest zdecydowanie bardziej skomplikowana. Zdarza się, że korzystają z nich różni pracownicy. Jeśli praca w naszym biurze odbywa się w systemie zmianowym, należy przyjąć, że krzesło biurowe jest eksploatowane praktycznie przez cały czas.

Do intensywnej pracy biurowej nie sprawdzą się zwykłe krzesła i fotele biurowe, które mogą zupełnie dobrze zdawać egzamin w domu. Optymalnym wyborem są w takiej sytuacji meble profesjonalne.

Duże znaczenie ma także powierzchnia naszego biura. Jeżeli jest ona niewielka, nie będziemy raczej inwestować w masywne, skórzane fotele (ich wstawienie sprawi, że pomieszczenie będzie wydawało się jeszcze mniejsze), a skoncentrujemy się na lekkich, a równocześnie solidnych krzesłach materiałowych.

Jakie cechy posiada idealny fotel biurowy?

Fotel biurowy, który zda egzamin nawet w zatłoczonym biurze to mebel, który jest wykonany z najwyższej jakości materiałów i dostosowany do potrzeb różnych osób. Podczas zakupów musimy zakładać, że będzie z niego korzystała zarówno drobna kobieta, jak i bardzo wysoki, dobrze zbudowany mężczyzna. Ważne jest, żeby mebel ten posiadał regulacje, które pozwolą szybko dostosować go do potrzeb wszystkich tych osób. Zwracajmy uwagę między innymi na regulację wysokości (im wyższy jej zakres tym lepiej), regulację kąta nachylenia oparcia i siedziska, podłokietniki i zagłówek.

Dobrej jakości krzesła i fotele biurowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Ważne jest, żeby były one odporne na uszkodzenia mechaniczne i łatwe w czyszczeniu (meble, które są eksploatowane bardzo intensywnie są szczególnie narażone na zabrudzenia).

Ekspert z salonu mebli biurowych w Katowicach: ile zapłacić za fotel biurowy?

Oszczędzanie na meblach biurowych nie ma większego sensu. Jeżeli kupimy niskiej jakości, tanie krzesła, najprawdopodobniej będziemy zmuszeni szybko je wymienić, co będzie generowało dodatkowe koszty. W salonach mebli biurowych znajdziemy krzesła i fotele w różnych cenach. Nie musimy wcale kupować najdroższych mebli. Ważne jest jednak, żeby charakteryzowały się one korzystnym stosunkiem jakości do ceny.

Zazwyczaj dobrym pomysłem jest zakup krzeseł i foteli sygnowanych logo znanych producentów mebli biurowych. Nawet jeżeli kupimy najtańsze modele z serii, możemy oczekiwać, że i tak będą one się wyróżniały bardzo wysoką jakością. Zaletą zakupów od renomowanych producentów jest fakt, że często oferują nam oni długą gwarancję. Oznacza to, że gdy meble z jakichś przyczyn nie spełnią naszych oczekiwań, mamy możliwość je zwrócić lub zamienić (co się zazwyczaj nie zdarza, gdyż producent oferujący długi okres gwarancyjny jest pewien wysokiej jakości swojego produktu).

Fot.: materiał Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zadbaj o higienę we własnym sklepie
Zadbaj o higienę we własnym sklepie
Prowadząc własny sklep, posiadający w ofercie artykuły spożywcze, niezbędna jest odpowiednia dbałość o warunki higieniczne. Nie wystarczy codzienne, zwykłe sprzątanie. Trzeba też zadbać o dezynfekcję oraz akcesoria higieniczne dla pracowników i klientów.
Ostatnie wpisy