AGD w słupku, czyli zabudowa sprzętu w praktyce

AGD w słupku, czyli zabudowa sprzętu w praktyce
Karolina Czarnowska
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Sprzęty AGD w słupku to rozwiązanie do kuchni małej i dużej, nowoczesnej i tradycyjnej. Każdy doceni funkcjonalność wynikającą ze słupkowej zabudowy. Dlatego doradzamy, na co warto zwrócić uwagę, decydując się na takie rozwiązanie i na czym właściwie polega taki sposób zabudowy.

Ratunek dla pleców

Nie da się zaprzeczyć, że słupkowa zabudowa znacznie usprawnia pracę w kuchni (o czym powiemy jeszcze w dalszej części artykułu), ale takie rozwiązanie może również wpłynąć pozytywnie na stan Twojego kręgosłupa. 

Większość sprzętów należących do dużego AGD zazwyczaj umieszczanych jest na podłodze – niezależnie od tego, czy są częścią zabudowy, czy wolnostojącym urządzeniem. Przez to, gdy tylko chcesz wyciągnąć coś z piekarnika, a nawet jedynie sprawdzić stan przygotowywanego dania, musisz kilkakrotnie nachylać się i prostować. W którymś momencie Twoje plecy na pewno zaczną wołać o chwilę odpoczynku. 

AGD w słupku ma tę przewagę nad innym rodzajem zabudowy, że wszystkie potrzebne sprzęty masz w jednym rzędzie i to ty decydujesz, co chcesz mieć na wyciągnięcie ręki, co trochę niżej, a co wyżej. Dzięki temu Twoja kuchnia stanie się spersonalizowana i wygodna dla Ciebie.

Estetyka na wysokim poziomie

Nie tylko praktyczne zastosowania są istotne podczas aranżowania kuchni. Zwróć uwagę również na to, że zabudowa słupkowa jest bardzo estetycznym rozwiązaniem. Wszystkie sprzęty masz w jednym miejscu, zgrabnie obudowane szafkami. Nada to Twojej kuchni niewątpliwą harmonijność, a jednocześnie nie zaburzy całego projektu.

Zapewne często zdarzało Ci się zachwycić czyjąś kuchnią, a potem… przeżyć wielkie rozczarowanie, gdy spojrzałeś na niedopasowane meble. AGD w słupku to sposób, by uniknąć tego we własnym domu!

Kuchnia marzeń

Praktyczna, estetyczna… a w dodatku optycznie większa! Taka jest w pełni zabudowana kuchnia. Dzięki jednolitym blatom i frontom wydaje się, że kuchnia jest większa, niż w rzeczywistości. Brak stojących luzem sprzętów również ma na to wpływ. Wydaje się bowiem, że wnikają one w zabudowę, zostawiając więcej miejsca na Twoje kuchenne szaleństwa.

Nowe sprzęty

Jeżeli dopiero planujesz zmianę swojej „standardowej” kuchni na taką w zabudowie… Przemyśl dokładnie, ile będzie Cię to kosztować. Na pewno masz przygotowany kosztorys na nowe szafki i blaty. Jednak czy wiesz, że będziesz wymieniać również sprzęty? Urządzenia AGD do zabudowy są inne, a w dodatku droższe od standardowych sprzętów. 

Gdy już zdecydujesz się na odpowiednią kuchenkę, piekarnik i zmywarkę, pamiętaj, że będziesz potrzebować specjalisty, by zamontował je w Twojej nowej, pięknej zabudowie. Niestety, to nie koniec ewentualnych problemów. Jeśli wystąpi potrzeba naprawienia któregoś z urządzeń, problematyczne będzie już samo rozmontowywanie ich z zabudowy. Dlatego to również może stworzyć dodatkowe koszta.

Zanim zdecydujesz się na AGD w słupku, przemyśl dokładnie wady i zalety takiego rozwiązania! Pamiętaj, że to wygodne i estetyczne wyjście, gdy wszystko działa, jak należy… i ewentualne problemy, gdy działać przestaje.

Zdj. główne: R ARCHITECTURE/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wykorzystać płytki z historycznej cegły w nowoczesnym wnętrzu
Jak wykorzystać płytki z historycznej cegły w nowoczesnym wnętrzu
Odkryj niezwykły styl vintage w nowoczesnym wnętrzu. Dowiedz się, jak historyczne płytki z cegieł mogą dodać Twójemu domu unikalnego, ciepłego charakteru.
Ostatnie wpisy