Jak zabezpieczyć dom?

Jak zabezpieczyć dom?
Aleksandra Nowak
Wokół domu
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poczucie bezpieczeństwa powinno być w domu bezgraniczne. Wysoki poziom zabezpieczeń w mieszkaniu jest bardzo ważnym aspektem, który zapewnia komfort mieszkania w danej przestrzeni. Zamknięcie drzwi na klucz nie zawsze jest skutecznym rozwiązaniem, dlatego dodatkowa ochrona jest przydatnym gadżetem w każdym domu. Zobacz, jakie zabezpieczenia są warte zamontowania dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa w mieszkaniu.   

System jednego klucza   

Nietypowym i niezbyt znanym jeszcze rozwiązaniem, jest tak zwany system jednego klucza. Polega on na założeniu w drzwiach zamków, które można otworzyć za pomocą jednego klucza. Taka opcja jest dla wielu osób mało intuicyjna, ponieważ mogłoby się wydawać, że im więcej kluczy i różnych zamków, tym lepiej i bezpieczniej. Tymczasem rozwiązanie systemu jednego klucza jest mylące dla włamywaczy. Jeśli w drzwiach znajdują się dwa lub trzy zamki, a złodziej ma tylko jeden klucz, z góry może założyć, że nie da się dostać do wnętrza domu. Dzięki temu włamywacze się zniechęcą i nie wejdą do Twojego mieszkania za pomocą skradzionych kluczy.   

Zamki antywłamaniowe   

Najbardziej skutecznym zabezpieczeniem wejścia do mieszkania, są solidne zamki antywłamaniowe. Tego typu zabezpieczenia są praktycznie niemożliwe do otwarcia od zewnątrz poprzez podważenie lub podwiązanie. Zamek antywłamaniowy składa się z kilku (zazwyczaj trzech) stalowych kołków, które po przekręceniu klucza wsuwają się w otwory we framudze drzwi. Dzięki takiemu systemowi zamek bardzo trudno jest rozbroić i dostać się do mieszkania bez klucza. Dodatkowym zabezpieczeniem może być podwójny zamek – górny i dolny. Wtedy, gdy jeden z nich uda się włamywaczom otworzyć, rozbrojenie drugiego będzie już zbyt czaso i pracochłonne, by nie zwrócić na siebie uwagi sąsiadów.   

Zabezpieczenie wartościowych przedmiotów  

Włamanie do mieszkania to jedno. Takie zdarzenie zabiera poczucie bezpieczeństwa i zaburza spokój w domu, ale nie zawsze musi łączyć się z kradzieżą wszystkich cennych przedmiotów. Aby zabezpieczyć swoje oszczędności, złoto, elektronikę czy broń, warto mieć sejf domowy. Takie urządzenie jest bardzo trudne do rozbrojenia i otwarcia bez znajomości kodu. W ten sposób nawet, jeśli ktoś naruszy Twoją prywatność, nie stracisz całego dobytku.  

Fot.: Terrah Holly/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*