Dlaczego warto hodować rośliny doniczkowe?

Dlaczego warto hodować rośliny doniczkowe?
Marta Marek
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Uprawa roślin doniczkowych w domu przynosi wiele korzyści. Rośliny stanowią nie tylko piękną ozdobę wnętrza, ale również mogą poprawiać poziom wilgotności i polepszać samopoczucie mieszkańców.

Poprawa nastroju 

Bliskość natury działa odprężająco, dlatego warto zadbać o to, żeby w mieszkaniu znalazły się cięte lub doniczkowe kwiaty. Niektóre rośliny doniczkowe mogą także polepszać jakość powietrza w mieszkaniu. Do gatunków, które działają jak filtr powietrza, zalicza się m.in.: Aloes, Dracenę, Skrzydłokwiat czy Filodendron. Wybrane gatunki roślin doniczkowych mogą być nieodpowiednie dla małych dzieci i zwierząt, co warto wziąć pod uwagę przy wyborze roślin do mieszkania. 

Ozdoba otoczenia

Aranżacja współczesnych salonów czy tarasów nie może obejść się bez pięknych roślin doniczkowych. Na początek warto wybrać gatunki, które nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza rozłożyste palmy, fikusy, monstery dziurawe czy paprocie. Szeroki wybór gatunków, które przykuwają uwagę tropikalnym charakterem, znajdziesz na stronie:https://www.florapoint.pl/kategoria-produktu/rosliny/.

Rośliny doniczkowe w mieszkaniu mogą prezentować się jeszcze lepiej, jeśli wybierzesz doniczki, które pasują do stylu, w którym zostało zaaranżowane wnętrze. Świetnym rozwiązaniem do mieszkań utrzymanych w  stylu boho, skandynawskim czy minimalistycznym są również designerskie, ręcznie plecione makramy o różnych splotach. Efektowne regały na kwiaty, kolorowe doniczki czy wiszące kwietniki w formie plecionej sprawiają, że wnętrze staje się bardziej przytulne, a rośliny doniczkowe, nawet najprostsze i niewymagające gatunki, lepiej wyglądają w mieszkaniu.

Uprawa roślin –  odprężające hobby

Relaks towarzyszący pielęgnacji roślin może niwelować stres i być pożyteczną formą spędzania wolnego czasu. Wiele osób interesuje się hodowlą roślin, co sprawia, że możesz wybrać się z przyjaciółmi lub rodziną na różne powiązane wydarzenia, takie jak kiermasze ogrodnicze czy wystawy florystyczne. To świetna okazja, żeby wymienić się szczepkami roślin, zobaczyć piękne i rzadkie egzemplarze czy powiększyć swoją wiedzę o uprawie różnych gatunków. Przy zakupie roślin doniczkowych pamiętaj o tym, żeby zapoznać się z warunkami uprawy dotyczącymi preferowanego podłoża i nasłonecznienia, częstotliwości podlewania, nawożenia czy przesadzania wybranego gatunku, dzięki czemu zapewnisz roślinie długą żywotność i piękny wygląd w domu. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Los Muertos Crew

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne wyposażenie dla swojego punktu handlowego – praktyczne porady
Jak wybrać idealne wyposażenie dla swojego punktu handlowego – praktyczne porady
Artykuł przedstawia praktyczne i skuteczne wskazówki, które pomogą Ci dobrze wyposażyć swój punkt handlowy. Odkryj jak stworzyć atrakcyjne i funkcjonalne środowisko dla Twoich klientów.
Ostatnie wpisy