Jakie ozdoby wybrać do klasycznych wnętrz?

Jakie ozdoby wybrać do klasycznych wnętrz?
Aleksandra Michaliszyn
Salon
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Styl klasyczny charakteryzuje się szykiem i elegancją. Aranżacje w tym stylu są bardzo ponadczasowe i sprawdzą się w każdym wnętrzu. Jakie jednak ozdoby wybrać, aby podkreślić klasyczny charakter aranżacji? Poznaj nasze pomysły na dekoracje w klasycznym stylu.

Styl klasyczny – czym się charakteryzuje?

Warto zacząć od tego, czym tak dokładnie charakteryzuje się styl klasyczny oraz aranżacje w takim właśnie klimacie. Styl klasyczny to nic innego jak ponadczasowa aranżacja, w której dominują neutralne, spokojne barwy oraz harmonijne ustawienie mebli. Prostota i klasa to idealne określenie stylu klasycznego. Wnętrza w tym stylu są zazwyczaj bardzo przytulne oraz mają ciepły, domowy klimat. W dzisiejszych czasach styl klasyczny często jednoznaczny jest także z minimalizmem i dodatkami z wysokiej półki – tutaj liczy się jakość, a nie ilość.

Kolorystyka w stylu klasycznym

Myśląc o aranżacji wnętrza w określonym stylu, warto wziąć pod uwagę charakterystyczną dla owego stylu kolorystykę. Jest to bowiem swoisty fundament całej aranżacji, który podkreśla jej charakter. Jaka więc kolorystyka jest charakterystyczna dla aranżacji wnętrz w stylu klasycznym? Dominują tu przede wszystkim neutralne i jasne barwy, będące idealną podstawą całej aranżacji. Jeśli chcesz urządzić swoje wnętrza w stylu klasycznym, koniecznie postaw na odcienie bieli, szarości lub beżu. 

Dodatki i dekoracje 

Bardzo ważnym elementem aranżacji wnętrza są z pewnością różnego rodzaju dodatki oraz dekoracje. Jakie ozdoby będą charakterystyczne dla stylu klasycznego? Postaw przede wszystkim na dobrej jakości tekstylia. Genialnie wyglądać będą ozdobne poduszki z eleganckich materiałów, miękkie dywany dodające przytulności, a także piękne zasłony, które podkreślą szykowny charakter całej aranżacji. 

Warto także zadbać o ozdoby ścienne. W tej roli doskonale sprawdzą się przede wszystkim obrazy. W końcu, czy jest coś bardziej klasycznego, niż sztuka? Piękne obrazy, zarówno od młodych artystów, jak i reprodukcje znanych dzieł, oferuje internetowy sklep z obrazami. Jeśli zaś szukasz obrazowych inspiracji oraz pomysłów, jak ozdobić swoje wnętrze sztuką, koniecznie zajrzyj na touchofart.eu. Innym pomysłem na udekorowanie ścian w klasycznym stylu są lustra. Postaw na te duże i bogato zdobione, które dodatkowo podkreślą niezwykle szykowny i elegancki charakter domu.

Zdjęcie główne: pexels.com/Mikhail Nilov

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*