Jak urządzić sypialnię na poddaszu ze skosami?

Jak urządzić sypialnię na poddaszu ze skosami?
Artykuł sponsorowany
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Sypialnia na poddaszu ze skosami może być bardzo urokliwa i intymna, pod warunkiem, że wiesz jak dobrze to zrobić. Istnieje kilka zasad, których trzeba przestrzegać, jeśli chcesz urządzić swoją wymarzoną sypialnię na poddaszu ze skosami. 

Sypialnia ze skosami – jakich błędów nie popełniać?

Sypialnia na poddaszu ze skosami to specyficzny wybór. Jednak przy odrobinie wyobraźni i pomysłowości można ją pięknie zaaranżować. Poddasze jest najczęściej bardzo klimatyczne, dlatego polecamy urządzić je w stylu klasycznym albo delikatnie minimalistycznym. Przestrzeń i tak będzie optycznie mniejsza, dlatego poddasze raczej źle znosi dużą ilość dekoracji i mebli. Taka sypialnia ze skosami powinna być przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna. Zbyt zagracona przestrzeń będzie utrudniać zasypianie i wprowadzi niepotrzebny chaos, który może mieć wpływ również na jakość snu. Lepiej nie ustawiać łóżka bezpośrednio pod skosami, chyba, że odległość od materaca do sufitu  wynosi minimum 110-120 cm po stronie ściany i 180-190 cm po stronie zewnętrznej łóżka. Wówczas mamy dość miejsca, żeby wstać wygodnie z łóżka. Warto spróbować ustawić łóżko w ten sposób, żeby nie stawiać również łóżka bezpośrednio przy oknie ani nie na wprost drzwi.

sklep z łóżkami
Materiał prasowy Expert Snu

Sypialnia na poddaszu a łóżko

Poddasze rządzi się swoimi prawami i dlatego trzeba dopasować nie tylko styl sypialni do układu wnętrza, ale także meble. Najważniejszym elementem wyposażenia każdej sypialni, w tym również takiej na poddaszu, jest dobre i wygodne łóżko, które zapewni zdrowy sen. Do sypialni na poddaszu dobrze sprawdzi się na przykład łóżko modułowe. Jest to nowoczesny typ łóżka tapicerowanego, gdzie mamy duży wpływ na wielkość, kształt i wygląd poszczególnych elementów łóżka jak choćby korpus, zagłówek czy nóżki. Łóżka modułowe dają wiele możliwości aranżacji, choć oczywiście ważny jest nie tylko dobry pomysł, ale także praktyczne wyobrażenie o tym, co tak naprawdę chcemy osiągnąć.

Łóżka modułowe – rozwiązanie do sypialni na poddaszu ze skosami

Meble modułowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie zwykłe łóżka, czy szafy nie dałyby sobie rady ze względu na specyficzny układ ścian, niski sufit czy choćby poddasze ze skosami. Do sypialni ze skosami warto wybrać zwłaszcza łóżko modułowe, które powinno być najważniejszym meblem w całym wnętrzu. W przypadku łóżka modułowego można samodzielnie wybrać wygląd, wielkość, kolor czy kształt poszczególnych elementów składowych mebla. Warto wiedzieć, że można wybrać łóżko modułowe w wersji z nóżkami lub bez. Dzięki temu można zyskać nawet kilka dodatkowych centymetrów wolnej przestrzeni, co w przypadku sypialni na poddaszu ze skosami może mieć duże znaczenie. Podobnie zresztą jest z samym korpusem łóżka. Sklep z łóżkami np. Expert Snu oferuje korpusy o różnej wysokości, co pozwala zaprojektować nieco niższe niż standardowo łóżko. Dużym atutem jest też możliwość zainstalowania zagłówka (albo i nie), czy ogromny wybór tej części łóżka. Oprócz tradycyjnego szerokiego zagłówka można np. wybrać panel montowany bezpośrednio do ściany, co sprawi, że samo łóżko nie będzie optycznie aż tak dominować nad resztą otoczenia. Do niewielkiej sypialni ze skosami na poddaszu warto rozważyć zakup łóżka modułowego, gdzie można modyfikować praktycznie dowolnie każdy element łóżka. Dzięki temu można stworzyć sypialnię dopasowaną do wielkości poddasza i układu skosów.

Zdjęcie główne: Laurence Katz/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak unowocześnić mieszkanie loftowe? Zobacz trendy
Jak unowocześnić mieszkanie loftowe? Zobacz trendy
Mieszkania loftowe chociaż imponujące, mogą sprawiać problemy, kiedy przychodzi czas na aranżację wnętrz. Wszystko przez dużą przestrzeń, na którą często […]
Ostatnie wpisy