Jak NIE powinna wyglądać Twoja kuchnia?

Jak NIE powinna wyglądać Twoja kuchnia?
Bartosz Promiński
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to niezwykle trudne w organizacji pomieszczenie; bez względu na to, jak często szorujesz, zamiatasz i układasz, jeśli wykonasz którąkolwiek z tych sześciu rzeczy, nadal będzie wyglądać niechlujnie.

Za dużo rzeczy na blacie

To może być oczywiste, ale zbyt wiele rzeczy na blatach powoduje totalny chaos. Nie ma znaczenia, czy jest to kilka małych urządzeń, czy ozdobnych pojemników – im więcej przedmiotów na blacie, tym bardziej będzie sprawiał wrażenie zabałaganionego. Trzymaj się tylko jednego lub dwóch często używanych gadżetów (takich jak ekspres do kawy i toster) i wszystko inne ukryj za drzwiami szafki bądź na półkach. Organizacja swojego miejsca pracy, czy to kuchnia, czy biuro, jest kluczowa.

Używanie drzwi lodówki jako galerii sztuki

Urocze rzeczy, jak rysunki Twojego dziecka wykonane kredkami czy spora ilość naklejek i magnesów, zamiast dodać wartości artystycznej, będą sprawiać wrażenie bałaganu w Twojej kuchni. Zamiast przylepiać wszystko na lodówkę, wyznacz odpowiednie do tego miejsce na tablicy korkowej. Zachowasz tym samym porządek i wyeksponujesz domowe arcydzieła.

Nie odkładaj naczyń do zlewu, myj na bieżąco

Naczynia w zlewie sprawią, że Twoja kuchnia będzie wyglądać na bardziej nieuporządkowaną. Rozwiązanie? Ustal zasadę, że nie kładziesz się spać w tym samym domu, co brudne naczynia. Oznacza to, że albo musisz uruchomić zmywarkę i wyczyścić wszystko, co jest w zlewie, albo znaleźć inne miejsce do spania. Następnie rano można wyjąć naczynia ze zmywarki i poodkładać je na miejsce w trakcie czekania na zaparzenie się kawy. To idealny system łączący komfort psychiczny z czystością. Nie zostawiaj czegoś na ostatnią chwilę, zwłaszcza jeśli nie wymaga to dużego wysiłku.

Drobiazgi tu i tam

Kuchnia jest prawdopodobnie centrum Twojego domu, więc musi zebrać wszystko, od baterii po gumki recepturki i taśmy miernicze. Daj wszystkim tym losowym rzeczom miejsce do składowania, które będzie pod ręką. Brzmi to sprzecznie z intuicją i logiką, ale dawanie bibelotom miejsca do ukrycia się, dopóki nie znajdziesz lepszej lokalizacji i celu, jest o wiele lepsze niż pozostawianie ich na widoku. Pamiętaj jednak, aby być bardzo świadomym, jeśli chodzi o to miejsce – trzymaj je na jednej półce lub w szufladzie i nie pozwól, aby bałagan zajął więcej miejsca.

Co za dużo to niezdrowo

Dekoracyjne detale na wszystkich meblach i ścianach powodują zachwianie równowagi i wyczerpują wizję. Urządzając kuchnię, lepiej postawić na prostotę. Jest to środowisko złożone z wielu elementów, więc dodanie zbyt dużej ilości dekoracji sprawi, że będzie wyglądać na przeciążone. Dodaj kilka delikatnych drobiazgów w różnych miejscach, zamiast upychać wszystko byle gdzie. Należy pamiętać, że zarówno drzwi od lodówki, jak i cała przestrzeń w kuchni to nie wystawa sztuki.

Kuchnia powinna pasować do reszty domu

Styl kuchni niepasujący do reszty domu to podstawowy błąd, który dotyczy przede wszystkim kuchni otwartych czy tych w stylu amerykańskim. Pomieszczenia połączone z innymi przestrzeniami w domu, takimi jak salon czy jadalnia, muszą koniecznie ze sobą współgrać. Kupowanie elementów do kuchni jest naturalne, jednak częstym błędem jest zaopatrywanie się w akcesoria i meble w różnych stylach. Problem polega na tym, że elementy kuchenne nie pasują do reszty wystroju domu. Kiedy masz otwartą kuchnię, powinieneś pomyśleć o różnych przestrzeniach, które łączą się jako całość, w przeciwnym razie będzie sprawiała wrażenie składzika na wszystko, co nie pasuje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne serwetki i obrusy do stylu twojego wnętrza?
Jak wybrać idealne serwetki i obrusy do stylu twojego wnętrza?
Odkryj kluczowe wskazówki do wyboru idealnych serwetek oraz obrusów, które podkreślą styl i atmosferę twojego wnętrza. Zarówno w minimalistycznym, jak i bardziej ekstrawaganckim stylu, ważne są detale.
Ostatnie wpisy