Czy cena mieszkań w pandemii spadnie?

Czy cena mieszkań w pandemii spadnie?
Nicole Staniszewska
Zobacz trendy!
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Zastanawiasz się, jak wygląda rynek nieruchomości podczas pandemii? Czy Polacy odłożyli zakup mieszkań na później, czy nadal są zainteresowani inwestycjami? Sprawdź!

Na początku eksperci obawiali się, jak epidemia wpłynie na rynek nieruchomości. Czy bardzo ucierpi, a może wręcz przeciwnie? Z obserwacji wynika, że ceny na rynku mieszkaniowym nie tylko nie spadają, ale nawet rosną. 

Rynek zakupu nieruchomości pod inwestycję nieco osłabł, za to rynek nabywania lokali na użytek własny bardzo się rozwija. 

Deweloperzy nie przestraszyli się pandemii 

Według badań przeprowadzonych przez GUS realizowanych inwestycji jest o 4,5% mniej. Liczba nowych budowli zmniejszyła się o ponad 7%, za to nie został zauważony spadek cen za m2 mieszkań. Zmiana w podaży i popycie nie została zauważona podczas pandemii, a ceny transakcyjne za m2 odnotowały niewielki spadek. Można było zauważyć je m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Natomiast w takich miastach jak Poznań czy Gdańsk zatrzymały się one na tym samym poziomie. Eksperci zanotowali Kraków jako miasto, w którym doszło w okresie koronawirusa do wzrostu cen o ok. 500 zł za m2.  

Wiele branż odczuło negatywne skutki pandemii, jednak sektor nieruchomości nie zanotował znaczących spadków.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak funkcjonalnie urządzić sypialnię?
Jak funkcjonalnie urządzić sypialnię?
Sypialnia jest miejscem, gdzie spędzamy dużo czasu na relaks i regenerację. Dlatego ważne jest, aby była urządzona funkcjonalnie, abyśmy mogli w niej odpocząć i poczuć się komfortowo. W tym artykule przedstawimy kilka praktycznych wskazówek dotyczących urządzania sypialni, dzięki którym stanie się ona bardziej funkcjonalna.
Ostatnie wpisy