​​Drzwi z bulajem do łazienki – ciekawe aranżacje

​​Drzwi z bulajem do łazienki – ciekawe aranżacje
Justyna Fiedoruk
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Aranżacja łazienki to ważna rzecz, w końcu spędzamy w niej całkiem sporo czasu. By czuć się dobrze, na przykład w trakcie kąpieli, warto zadbać o dobór odpowiednich drzwi. Wiele osób decyduje się obecnie na te z bulajem.

Bulaj to rodzaj iluminatora na jachcie bądź innej jednostce pływającej. Ten rodzaj „ozdoby” jest popularny szczególnie w tak zwanej architekturze okrętowej. To także bardzo ciekawy motyw aranżacyjny, ponieważ dodaje pomieszczeniu oryginalności. Podpowiadamy, jakie aranżacje można stworzyć z bulajem w drzwiach do łazienki w roli głównej.

Nie tylko w hotelu, ale także we własnych czterech kątach

Wygląd pomieszczeń okrętowych inspiruje nie tylko zawodowych projektantów wnętrz. Coraz częściej osoby prywatne, które decydują się na zmiany w łazience, chcą zaczerpnąć z okrętowej architektury. Drzwi z bulajem często można spotkać w restauracjach, to bowiem znany motyw, który uchyla rąbka tajemnicy z tego, co się dzieje w kuchni, zanim np. kelner zdąży wejść do pomieszczenia po odbiór złożonego zamówienia. Drzwi ozdobione bulajem są stylowe. W restauracjach często są wykonane z materiałów drewnianych lub imitujących drewno. Bulaj pasuje też do innych pomieszczeń, nawet tych domowych. Warto przyjrzeć się aranżacjom drzwi z tym motywem.

Przykładem może być chociażby oprawa przeszklenia wykonana ze stali nierdzewnej. Całości aranżacji dopełnią fragmenty drzwi w szarym odcieniu, z glazurą utrzymaną w podobnej tonacji kolorystycznej utworzą spójną całość. 

Łazienkowe drzwi z bulajem to doskonały pomysł

Łazienkowe drzwi z bulajem tworzą morski klimat. Są więc idealnym wyborem dla osób, które kochają nie tylko nadmorskie klimaty, ale też hobbystycznie uprawiają wszelakie sporty wodne. Przeszklenie może być wykonane z przezroczystego lub mlecznego szkła. Druga opcja zapewni domownikom dozę prywatności i da poczucie komfortu. Drzwi możemy oczywiście dobrać w odpowiednim kolorze, tak by barwą współgrały ze stylem, jaki panuje w naszym mieszkaniu. By zachować spójność aranżacyjną, warto pomyśleć o doborze odpowiednich dodatków. Detale inspirowane plażą, morzem i marynistycznymi cechami z pewnością będą dobrze wyglądać. 

Wybór łazienkowych drzwi z bulajem to także doskonały sposób na doświetlenie wnętrza, a wiadomo, że w pomieszczeniach łazienkowych nie ma zwykle okien, zwłaszcza jeśli znajdują się pomiędzy innymi pokojami. Bulaj to najczęściej okrągły świetlik, który wpuszcza światło dzienne. Ten motyw jest na tyle funkcjonalny, że w dodatku pozwoli dostrzec, czy ktoś jest w środku, ale na tyle dyskretny, że zapewni dostateczną ilość intymności. Jeśli bulaj nie jest zintegrowany z drzwiami, można go także zamontować w drzwiach samodzielnie. Jego osadzenie będzie wymagało wycięcia w drzwiach odpowiedniego otworu. Jednak sklepy meblarskie, w tym znane sieciówki, oferują szeroki wybór już gotowych drzwi z bulajem, które tylko czekają, by zamontować je w naszej łazience.

Zdj. główne: Super Snapper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*