Inspiracje do zagospodarowania dużej sypialni

Inspiracje do zagospodarowania dużej sypialni
Gabriela Matyszczak
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Internet pełen jest pomysłów na aranżację małych przestrzeni. Powszechnie wiadomo, jak optycznie powiększyć niewielki pokój, ale jak zorganizować sypialnię, jeśli wydaje się wręcz za duża? Pomimo tego, że mało kto lubi czuć się przytłoczony meblami, pusta przestrzeń może wyglądać wręcz na surową i pozbawioną duszy. Jest to szczególnie nieprzyjemne w sypialni, która przecież ma być dla nas tym miejscem, w którym prawdziwie odpoczniemy od zmartwień dnia codziennego i które jest tylko i włącznie nasze. Wrażenie to często dodatkowo pogłębia wysoki sufit w mieszkaniach typu loft lub w kamienicach. Przedstawiamy kilka pomysłów na to, jak mądrze zagospodarować dużą sypialnię.

Meble w rozmiarze XL

Kiedy planujesz urządzić swoją dużą sypialnię we właściwy sposób, musisz pamiętać o najważniejszym. Meble, które dobierzesz do Twojej prywatnej świątyni, nie mogą być delikatnymi, małymi mebelkami. W towarzystwie dużej przestrzeni i często wysokich sufitów całość nabierze karykaturalnego wyglądu domku dla lalek. Duża sypialnia oznacza duże, masywne meble. Masz na to możliwości, więc mądrze je wykorzystaj! Po co decydować się zresztą na małe łóżko, skoro możesz cieszyć się takim king size? MKS meble mogą stanowić świetną inspirację.

Mądre ustawienie

Skoro już wiesz, żeby przy najbliższej wizycie w sklepie meblowym lub przeglądając strony internetowe, zrezygnować z wyboru niewielkich mebli, powinieneś poznać kilka prostych, ale zawsze sprawdzających się zasad co do tego, gdzie umieścić, który mebel. Przede wszystkim nie musząc martwić się niewielkimi rozmiarami pomieszczenia i oszczędzaniem miejsca, wpuść między meble a ścianę odrobinę powietrza!

Najlepiej zrobisz, jeśli swoje nowe ogromne łóżko postawisz przy najdłuższej ścianie. By najkorzystniej zapełnić pomieszczenie, jeżeli jest taka możliwość, ustaw je pomiędzy dwoma oknami lub przy ścianie ich pozbawionej. Najkorzystniejsze miejsce dla szafy będzie naprzeciwko łóżka, chyba, że planujesz umieszczenie w sypialni telewizora – wtedy powinno być to jego miejsce.

Sprytne przechowywanie

O ile w przypadku niewielkich sypialni często sugerowane jest, by większych mebli całkiem się z nich pozbyć, tak w odwrotnym przypadku, nie ma powodu, żeby się ograniczać. Duże szafy do sypialni to duże możliwości na organizację przestrzeni. W połączeniu z materiałowymi pudłami i workami próżniowymi ułatwią zachowanie porządku oraz przechowywanie sporej liczby przedmiotów.

Szafy dwu lub trzydzwiowe to także doskonały sposób na to, by wszystkie swoje ubrania przechowywać w sposób, jak najmniej narażający na zagniecenia. Odpowiednia ilość przestrzeni do powieszenia koszul czy sukienek, szuflady na bieliznę, wygodne, przestronne półki – a to wszystko w jednym meblu. Świetnym sposobem, który urozmaici aranżację Twojej sypialni są także szafy z lustrzanymi drzwiami. Dobrze dobrać również szafę, która kolorystycznie wpasuje się w Twoje wnętrze.

Postaw na marzenia

Zawsze marzyła Ci się elegancka, zdobiona toaletka, a może sofa typu szezlong? Dużo metrów kwadratowych w sypialni to Twoja okazja, by spełnić te marzenia. W ciekawy sposób ozdobią Twoje wnętrze, a przy tym sprawdzą się w praktyczny sposób. Toaletka zlikwiduje problemy z malowaniem się w łazience, a sofa czy dodatkowe pokoje ułatwią przebieranie się.

Duża sypialnia to też świetna okazja do tego, by pobawić się oświetleniem. Duże, stojące lampy zajmą odrobinę przestrzeni, a przy tym pozwolą dobrze oświetlić tę część pokoju, w której dodatkowego światła akurat potrzebujesz, bez konieczności zapalania ich w całym pomieszczeniu. Dzięki temu Ty spokojnie możesz czytać książkę w rogu sypialni, gdy Twój partner lub partnerka już śpią. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy podczas mrozu można myć okna?
Czy podczas mrozu można myć okna?
Piękna, zimowa aura niestety nie sprzyja dbaniu o czystość szyb. Śnieg często zostawia szare ślady na naszych oknach, przez co jesteśmy zmuszeni do ich niezwłocznego umycia. Czy można to zrobić, jeśli za oknem panuje mróz?
Ostatnie wpisy