Ściana za łóżkiem w sypialni – 6 pomysłów na jej aranżację

Ściana za łóżkiem w sypialni – 6 pomysłów na jej aranżację
Magdalena Gardias
Sypialnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Odpowiednie wykończenie ściany za łóżkiem daje niesamowity efekt dla całej sypialni. Przedstawiamy 6 sposobów, aby zainspirować się do zmiany!

1. Materiał lub zabudowa

Ścianę za łóżkiem można wykończyć innym materiałem, np. drewnem, aby stworzyć rodzaj zagłówka, ale nie tylko. W mniejszych sypialniach udekorowanie takim sposobem ściany pozwala na wizualne oddzielenie miejsca przeznaczonego na sen od pozostałych stref, np. biurka z przestrzenią do pracy czy toaletki. Ponadto to funkcjonalny sposób na zabezpieczenie ściany sypialni przed uszkodzeniami. Jeżeli pokój posiada defekt w postaci cienkich ścian, takie wykończenie dodatkowo je wyciszy lub ociepli.

2. Tapicerowana ściana

Z paneli tapicerowanych możemy zbudować nie tylko zagłówek dla łóżka, ale i całą ścianę lub jej część. One również będą chronić przed utratą ciepła, izolować wszelkie dźwięki dochodzące zza ściany, a do tego zachwycać swoim niebanalnym wyglądem. Panele wystarczy przykleić w taki wzór, jaki nam się podoba. Trzeba pamiętać, aby zainwestować w panele wykonane z trwałej tkaniny, które łatwo będzie potem wyczyścić.

3. Lamperia nie taka staromodna

Lamperia na ścianie przy łóżku to również nowoczesny sposób na aranżację sypialni. Może wystąpić w odważniejszych barwach, a także w formie ombre. Kolor powinien współgrać z resztą wystroju. Aby podkreślić charakter całego pomieszczenia, warto wybrać ciemne barwy, szczególnie pasują m.in. zieleń, śliwka czy bordo. Idealne wpasuje się jako tło dla drewnianego łóżka.

4. Wystarczy pomalować

Jeżeli powyższe manewry w ogóle nas nie satysfakcjonują, a do tego nie chcemy wprowadzać większych zmian remontowych, ścianę za łóżkiem można po prostu pomalować.

Obecnie w modzie są żywe kolory, pamiętajmy jednak, by były dopasowane do reszty wystroju pomieszczenia. Tutaj również możemy posłużyć się chwytami optycznymi – ciemniejsza barwa na krótszej ścianie pozwoli optycznie poszerzyć wnętrze. Pamiętajmy także, że pomalowana nie musi być cała ściana, a na przykład tylko jej część.

5. A może… tapeta?

Jeżeli sama zmiana koloru nas nie interesuje, warto pokusić się o ciekawe wzory, jakie oferują tapety. Są tanie, efektywne i nie wymagają sporych nakładów pracy. Pamiętajmy jednak, by wybierać krzykliwe wzory do sypialni o skromnym wykończeniu (i odwrotnie), inaczej ściany będą się gryźć z całością.

Najpopularniejsze obecnie są tapety z motywem roślinnym, który może zostać zaakcentowany w pozostałej części pomieszczenia, np. na poduszkach, ozdobach. 

Pamiętajmy, że tapety sprzedawane są w rolkach, dlatego przyklejając je do ściany należy zachować ciągłość wzoru. Przy samym łóżku można dodać tapicerowany zagłówek w podobnych motywach, aby podkreślić dodatkowo efekt.

6. Fototapeta

Zamiast zwykłej tapety można wybrać wydruk na papierze. Dostajemy wtedy obraz w wybranym wymiarze i o takiej tematyce, jaka się nam marzy. Często wybiera się motyw dotyczący dzikiej przyrody lub lasów, więc znowu motywy roślinne będą na czasie. Warto jednak dodać, że fototapety 3D nie będą odpowiednie, ponieważ męczą wzrok (mogą zaburzać sen).

Setka pomysłów dla każdej sypialni

Sześć przedstawionych powyżej aranżacji to jedynie wstęp do setki pomysłów, jakich daje nam ściana w sypialni. Warto zachwycić się nimi i zrewolucjonizować swoje dotychczasowe wnętrze, zmieniając je w coś fascynującego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać najlepszy salon meblowy?
Jak wybrać najlepszy salon meblowy?
Aby mieć pewność, że zakupione meble spełnią swoje zadania w prawidłowy sposób, warto korzystać wyłącznie z renomowanych salonów meblowych. W jaki sposób można jednak je rozpoznać?
Ostatnie wpisy