Przykłady zastosowania kamery termowizyjnej podczas wykrywania wycieków

Przykłady zastosowania kamery termowizyjnej podczas wykrywania wycieków
Artykuł sponsorowany
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Badanie kamerą termowizyjna precyzyjnie wykrywa wycieki instalacji ukrytych w sufitach, ścianach i posadzkach. Dotyczy to instalacji wodnych, cieplnych, gazowych, elektrycznych, a także fotowoltaicznych. Badanie termowizyjne ma dużo zalet, w tym bezpieczeństwo dla osób i bezinwazyjność oraz natychmiastowe otrzymanie wyniku z badania. Pozwala też wcześniej zdiagnozować zagrożenie pojawienia się wilgoci i pleśni, na etapie, gdy nie są one jeszcze widoczne gołym okiem.

Wykrywanie wycieków w ogrzewaniu podłogowym kamerą termowizyjną

Wyciek z instalacji podłogowej może przyczynić się do zawilgocenia powierzchni, podniesienia się podłogi oraz do rozprzestrzeniania się zniszczeń. W przypadku podejrzenia występowania nieszczelności w ogrzewaniu podłogowym należy więc jak najszybciej zająć się jego weryfikacją. Wykrywanie wycieków w tej instalacji często odbywa się przy pomocy kamer termowizyjnych. Profesjonalna kamera jest w  stanie precyzyjnie rozpoznać, w którym miejscu pojawiła się nieszczelność i nastąpił wyciek z ogrzewania podłogowego. Dzięki szybkim wynikom można sprawnie przystąpić do naprawy instalacji, która będzie wymagać jedynie punktowego kucia w podłodze, a nie zrywania dużych jej obszarów. Badanie to pozwala więc oszczędzić niepotrzebne koszty i w krótkim czasie pozbyć się problemu.

Badanie termowizyjne do lokalizacja wycieków w suficie

Kiedy pojawią się plamy wilgoci na suficie, świadczy to zwykle o możliwym zalaniu bądź nieszczelności instalacji. Zwykle przyczyną jest wyciek z ogrzewania podłogowego z pomieszczenia nad sufitem, wyciek z instalacji wodnej, grzewczej lub tryskaczowej. Bardzo ważny jest tu czas, jaki upłynie od momentu wykrycia źródła wycieku do naprawienia nieszczelności. Badanie kamerą termowizyjną jest w stanie wykryć dokładne miejsce nieszczelności, by następnie móc przystąpić do naprawy. Kamera termowizyjna mierzy temperaturę badanej powierzchni za pomocą promieniowania podczerwonego, by następnie przekształcić to w obraz widzialny dla człowieka. Wykrywanie wycieków z pomocą kamery termowizyjnej jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne.

Badanie kamerą termowizyjną – kiedy się nie sprawdzi?

Najlepiej badanie termowizyjne sprawdza się podczas wykrywania wycieków z instalacji ogrzewania podłogowego, najtrudniej natomiast wykrywa się miejsca nieszczelności w kanalizacji. Dodatkowym utrudnieniem jest brak dostępu do niektórych ścian, posadzki lub stropów ze względu na występującą tam stałą zabudowę (typu meble, wyposażenie, ścianki działowe). Na jakość badania termowizyjnego wpływa również grubość otuliny termicznej budynku oraz warstwy styropianu nad instalacją, temperatura i ciśnienie czynnik oraz występowanie innych źródeł ciepła mogących wpłynąć na wynik badania. 

Badanie kamerą termowizyjną jest wykonywane często i cieszy się dużą popularnością. Głównie dzieje się tak przez bezpieczeństwo badania, brak ingerencji w konstrukcję budynku podczas przeprowadzania go, jak również krótki czas oczekiwania na rezultaty.

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wygodna kanapa do salonu – jaką wybrać?
Wygodna kanapa do salonu – jaką wybrać?
Wybór odpowiedniej kanapy do salonu to kluczowy element aranżacji wnętrza. Sprawdź, jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze.
Ostatnie wpisy