Jakich materiałów można używać przy budowie domu?

Jakich materiałów można używać przy budowie domu?
Marta Marek
Pozostałe
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Budowa domu to duża inwestycja. Warto przemyśleć dobór materiałów i elementów konstrukcyjnych, tak, aby były one wytrzymałe, ekonomiczne, a także przyjazne zarówno dla zdrowia mieszkańców, jak i środowiska naturalnego.

Beton architektoniczny

Do budowy domu, garażu czy pomieszczenia gospodarczego często stosuje się materiały budowlane takie jak cegły, bloki betonowe, pustaki, cement czy wapno. W wielu aranżacjach coraz częściej wykorzystuje się także inne ciekawe rozwiązania. Wśród nich warto wymienić np. beton architektoniczny. Stosowany jest on zwykle na ścianach mieszkania w celach dekoracyjnych, ale ze względu na parametry techniczne może zostać wykorzystany również do tworzenia elewacji zewnętrznych budynków. Wysokiej jakości beton architektoniczny w postaci płyt znajdziesz na stronie: https://brickfactory.eu/. Szare, jednorodne i minimalistyczne płyty doskonale sprawdzą się w aranżacjach wnętrz w stylu industrialnym i loftowym.

Fuga żywiczna 

Przy tworzeniu podjazdu czy tarasu przed domem warto wykorzystać materiały, które podniosą jakość i wytrzymałość nawierzchni. W tym celu dobrze sprawdzą się naturalne kruszywa oraz trwałe materiały do spoinowania. Odpowiednio dobrana spoina pozwala poprawić walory użytkowe i estetyczne powierzchni, a  także zapewnia jej większą ochronę przed wpływem mrozu czy deszczu. Świetnym rozwiązaniem jest fuga żywiczna, która wydłuża okres eksploatacji nawierzchni kamiennej oraz niweluje problem porastania chwastów czy szybkiego wypłukiwania spoin.

Płyty budowlane

Praktyczne płyty budowlane można wykorzystać jako uniwersalny materiał konstrukcyjny, ale również zastosować je do wyrównania ścian, sufitów czy posadzek. Dostępne na rynku płyty budowlane różnią się wysokością, szerokością i grubością – zwykle to ostatni parametr ma decydujące znaczenie, jeśli chodzi o zastosowanie materiału. W zależności od grubości płyty, może ona zostać wykorzystana do wyrównywania ścian, wykonania sufitów podwieszanych, obudowy wanien, budowy ścianek działowych i wyrównywania podłóg czy konstruowania podestów oraz budowy mebli.

Ceramika budowlana

W nowoczesnym budownictwie stosuje się również wyroby ceramiczne, takie jak pustaki poryzowane, cegły elewacyjne, czy dachówki, które skutecznie utrzymują ciepło oraz sprawiają, że ściany są suche i odporne na rozwój grzybów. Od lat ceramika cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje walory estetyczne i dekoracyjne. Jeśli planujesz aranżację łazienki, sprawdź koniecznie płytki ceramiczne Poznań.

Fot.: Stefan Schweihofer/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*