Umywalka nablatowa – aranżacje małych i dużych łazienek

Umywalka nablatowa – aranżacje małych i dużych łazienek
Karina Strzelińska
Łazienka
Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz remont łazienki? Myślisz o aranżacji wnętrza poprzez zastosowanie umywalki nablatowej? Przedstawiamy zbiór informacji, z którymi powinieneś się zapoznać, zanim podejmiesz decyzję o zakupie! 

Umywalka nablatowa – czym się charakteryzuje?

Umywalki nablatowe z reguły montowane są bezpośrednio na szafce łazienkowej. Producenci oferują wiele kształtów, kolorów i rodzajów umywalek. Na rynku można zakupić produkty w kształcie owalnym i kwadratowym. Niektóre firmy produkują też specjalne misy, które są niesamowicie oryginalne, estetyczne i ekskluzywne. Są one z reguły tworzone z takich materiałów jak kamień naturalny czy ceramika. Umywalki nablatowe sprawdzą się w przypadku i małej, i dużej łazienki. Nie zajmują one bowiem więcej miejsca niż standardowe umywalki. Rozmiary możemy i powinniśmy dopasować do naszych potrzeb. 

Umywalki nablatowe pod względem funkcjonalności niewiele różnią się od tych tradycyjnych. Warto jednak wziąć pod uwagę ich zakup, gdyż wyglądają one duże efektowniej, niż standardowe umywalki. Wnętrze wyposażone w taką umywalkę, jest zdecydowanie ładniejsze. 

Charakter wnętrza a wybór umywalki nablatowej

Wybierając umywalkę do naszej łazienki, koniecznie należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Ważne jest to, że rozmiar pomieszczenia nie dyskwalifikuje montażu umywalki nablatowej. Niestety małe pomieszczenia ograniczają nasze możliwości. Im większa przestrzeń, tym większy blat, a co za tym idzie możliwość zakupu fantazyjnych, wyjątkowych i oryginalnych umywalek. W przypadku dużych pomieszczeń aranżacje i pomysły ogranicza tylko nasza wyobraźnia. Dodatkowo przy mniejszym metrażu pomieszczenia należy zwrócić szczególną uwagę na kompaktowość wybieranego przez nas modelu.

Świetnie sprawdzą się tu małe i okrągłe umywalki. Nie zawsze muszą być one wyjątkowe, ważne, by spełniały swoją podstawową funkcję i sprawiały, że łazienka będzie bardziej nowoczesna. 

Jakość, czyli materiał

Podejmując decyzję o zakupie umywalki nablatowej, powinniśmy oprócz rozmiaru i kształtu wybrać materiał, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Najpopularniejszymi umywalkami, które sprzedają producenci, są te wykonane z szeroko pojętej ceramiki. Ich niekwestionowaną zaletą jest to, że trudno je zarysować. Niestety z łatwością mogą się potłuc – czy to podczas transportu, czy też montażu. Umywalki wykonane z tego materiału nie są drogie. 

Umywalki akrylowe wykonane są z tworzywa sztucznego. Ich zaletą jest niska cena i odporność na zabrudzenia. Do wad zdecydowanie można zaliczyć ewentualne wygięcie, które może powstać na skutek zbyt dużego nacisku. 

>> Zobacz też: 6 błędów, których musisz uniknąć podczas urządzania łazienki

Ostatnią grupą materiałów, z których budowane są umywalki nablatowe są materiały konglomeratowe. Jest to kamień naturalny. To najdroższa opcja, ale jego trwałość jest imponująca. Zaletą umywalek wykonanych z tego materiału jest to, że są najłatwiejsze w utrzymaniu i nie niszczeją szybko. Możemy więc ich zakup potraktować jako inwestycję na długie lata. 

Montaż baterii

Ostatnią i jedną z ważniejszych kwestii, którą powinniśmy przeanalizować, dokonując wyboru naszej umywalki nablatowej, jest sposób montażu baterii. Jeżeli umywalka zajmie całe miejsce na blacie, dobrze byłoby, gdybyś wybrał model z fabrycznym otworem na montaż baterii. Istnieją też wersje wolnostojące – nie mają one otworów. Te drugie z pewnością sprawdzą się przy dużym blacie, jeśli oczywiście bateria zamontowana jest w ścianie. Tę kwestię bardzo dokładnie przemyśl i zaplanuj wcześniej tak, by zakup nie okazał się nietrafiony. Możesz skonsultować to, w jaki sposób przebiegać będzie bateria w Twojej łazience z monterem lub pracownikiem sklepu. Jeśli masz stuprocentową pewność co do organizacji montażu umywalki nablatowej, to przeanalizuj inne, wspomniane kwestie i dokonaj zakupu – efekt z pewnością Cię zachwyci!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy fotowoltaika jest bezpieczna? Sprawdzamy!
Czy fotowoltaika jest bezpieczna? Sprawdzamy!
Właściwe dopasowanie i zamontowanie instalacji fotowoltaicznej to podstawa jej działania. Oprócz korzyści finansowych i walorów ekologicznych fotowoltaika zapewnia skuteczną ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami. Tak przynajmniej zapewniają nas producenci, a czy na pewno mają rację? Przekonasz się o tym w poniższym artykule!
Ostatnie wpisy