Jak zwiększyć funkcjonalność małej łazienki?

Jak zwiększyć funkcjonalność małej łazienki?
Aleksandra Nowak
Łazienka
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mieszkanie w bloku jest bardzo wygodne i ma swoje oczywiste zalety, jak na przykład stała opieka spółdzielni mieszkaniowej. Minusem posiadania lokum w takim miejscu jest jednak mała przestrzeń do zagospodarowania. Ciasne mieszkania to zmora przede wszystkim starych, pamiętających jeszcze PRL bloków. Najmniejszym i niestety najtrudniejszym do urządzenia pomieszczeniem jest łazienka. Podpowiadamy, jak zwiększyć jej funkcjonalność i wykorzystać potencjał tej przestrzeni do maksimum.      

Sprzęty 2w1     

W małej łazience nie ma miejsca na dodatki i elementy niepotrzebnie zabierające przestrzeń. Trudno byłoby zmieścić tam na przykład zarówno wannę, jak i prysznic. Wanny łazienkowe można jednak łączyć z kabiną i prysznicem, tak, aby nie rezygnować z żadnej z tych opcji. Szybki, dodający energii i orzeźwiający prysznic jest absolutnie niezastąpiony z rana lub po treningu. Nic też nie zastąpi relaksu, jaki daje możliwość wzięcia odprężającej, gorącej kąpieli w wannie po ciężkim i długim dniu.

Łączenie więcej niż jednego elementu w jeden jest doskonałym rozwiązaniem do małej łazienki, gdzie trzeba z rozwagą wykorzystać dosłownie każdy centymetr kwadratowy przestrzeni. Podobnie sprawa ma się z bidetem, który staje się coraz bardziej popularnym i powszechnym urządzeniem w polskich domach. W małej łazience nie musisz całkowicie rezygnować z komfortu, jaki daje korzystanie z bidetu. Wystarczy cały bidet z muszlą zamienić na wiszącą na ścianie obok sedesu bidetkę, w ten sposób toaleta zyskuje nową funkcję, a Ty nie musisz tracić w łazience cennego miejsca.

Funkcjonalne meble łazienkowe     

Największą zmorą małych łazienek jest brak miejsca do przechowywania. Trudno obok tego problemu przejść obojętnie, jest to bowiem miejsce, w którym gadżetów i dodatków nigdy dość. Szafka na ręczniki, kosmetyki, zapas środków higienicznych i czyszczących, szuflada na produkty menstruacyjne, kosz na pranie – gdzieś to wszystko trzeba pomieścić.

Najbardziej funkcjonalne do łazienki są szuflady oraz szafki wiszące. Nowoczesne, modne i designerskie meble Hugle fenomenalnie będą prezentowały się w małej przestrzeni łazienki, a przy okazji zapewnią naprawdę sporo miejsca do przechowywania mniejszych i większych rzeczy. Bardzo przydatny w łazience okazuje się być również blat, na którym można zaaranżować toaletkę, ustawić najpotrzebniejsze rzeczy, by zawsze były pod ręką, czy ustawić dekoracje.     

Rozwiązanie na suszenie prania     

Niewielka przestrzeń łazienki uniemożliwia rozstawienie w niej suszarki do ubrań. Drabinka grzejnikowa jest obecna w prawie każdej łazience, jednak poza kilkoma t-shirtami nic więcej na nią nie zmieścisz. W jaki więc sposób suszyć pranie w małej łazience? Fantastycznym i praktycznie nie zajmującym cennego miejsca rozwiązaniem są podwieszone pod sufitem belki. Można je z łatwością można opuścić na sznurku, by zawiesić na nich wyprane ubrania, a następnie podnieść je, by schły nie zabierając przestrzeni.

To wyjście stworzone dla małych łazienek, w których nie sposób jest znaleźć wolne miejsce na wysuszenie prania. Dla osób trzymających pralkę w łazience, dobrym rozwiązaniem będzie także elektroniczna suszarka bębnowa, którą można postawić na pralce, tak, by nie zajmowała więcej miejsca, niż jedno urządzenie.

Zdj. główne: Chastity Cortijo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Porcelana użytkowa – klasyka i nowoczesność na stole
Porcelana użytkowa – klasyka i nowoczesność na stole
Porcelana użytkowa odgrywa ważną rolę w naszym codziennym życiu. Wykorzystywana jest nie tylko podczas eleganckich kolacji, ale także podczas codziennych posiłków. W ostatnich latach obserwujemy rosnące zainteresowanie połączeniem klasyki z nowoczesnością, co pozwala na tworzenie niepowtarzalnych kompozycji na stole. W tym artykule przyjrzymy się bliżej porcelanie użytkowej i dowiemy się, jak połączyć tradycję z innowacją.
Ostatnie wpisy