6 błędów, które popełniasz podczas urządzania kuchni

6 błędów, które popełniasz podczas urządzania kuchni
Klaudia Tomaszewska
Kuchnia i jadalnia
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Kuchnia to jedno z najbardziej problematycznych miejsc do urządzenia. Przeważnie jest dosyć mała, a nawet jeśli nie, trzeba podjąć wiele decyzji, których nie da się w prosty sposób odwrócić. Do tego są pewne ograniczenia, takie jak przyłącza wody czy gazu. Oto 6 najczęściej popełnianych błędów przy aranżacji kuchni!

Poznaj kuchenne dramaty, które sprawią, że Twoja kuchnia będzie najmniej przyjaznym miejscem w domu.

1. Źle dobrana kolorystyka

Szafki w kuchni powinny być ponadczasowe. Nie zmienia się ich zbyt często. Nie ma co kierować się aktualnie panującą modą. Najpiękniejsze są najprostsze rozwiązania, które nie będą nas drażnić, zwłaszcza w przypadku, gdy mamy salon z aneksem kuchennym.

2. Niedostateczna ilość miejsca do przechowywania

W kuchni powinniśmy maksymalnie wykorzystać miejsce do przechowywania. Szklanki, talerze czy garnki nie powinny znajdować się na wierzchu, ponieważ wtedy szybciej się brudzą, a do tego nie wyglądają zbyt estetycznie. Warto zatem zadbać, aby wszystkie naczynia były pochowane. Pojemne szafki dadzą też poczucie uporządkowania i ładu, który przy pracy w kuchni jest niezwykle ważny.

3. Zero funkcjonalności

Kuchnia to miejsce, które odznacza się funkcjonalnością oraz praktycznością. W tym pomieszczeniu łatwo powinno się przechodzić od kuchenki do zlewu oraz lodówki i blatu. Poza tym poszczególne przyrządy oraz przyprawy również powinny być pod ręką. Nie zawsze się to udaje, wówczas zaburzony zostaje porządek i urzędowanie w kuchni przestaje być przyjemnością. Dla przykładu lodówka, której drzwi otwierają się w złą stronę, może być zmorą mieszkańców.

4. Niedostosowanie do potrzeb domowników

Przed rozpoczęciem remontu warto przedyskutować kwestię funkcjonalności ze wszystkimi domownikami. Ważne są rozwiązania, które będą komfortowe dla wszystkich. To, co dla jednej osoby będzie rozwiązaniem idealnym, dla drugiej okazać się może uciążliwe.

5. Pośpiech jest złym doradcą

Aranżacja każdego pomieszczenia, a tym bardziej kuchni, wymaga skupienia. Nie można wybrać mebli czy sprzętów AGD na chybił trafił. Jeśli mamy wątpliwości, warto wstrzymać się z decyzją, a nawet zasięgnąć porady eksperta.

6. Wyspa kuchenna – niepraktyczne rozwiązanie

Bardzo często, aby powiększyć ilość blatu roboczego, do kuchni wstawiona jest wyspa. Faktycznie wygląda imponująco, można umieścić na niej kuchenkę i swobodnie rozłożyć akcesoria do gotowania, jednak nie wszędzie się ona sprawdzi. Zdecydowanie jest to rozwiązanie przeznaczone dla osób z dużą ilością miejsca. W małych kuchniach z pozoru dodatkowy blat zabierze miejsce do poruszania się i sprawi, że będzie po prostu ciasno i niewygodnie.

Przy aranżacji kuchni należy poruszać się ostrożnie i subtelnie dobierać dodatki. Każdy nieprzemyślany ruch może się okazać fiaskiem.

Zdjęcie główne: Dmitry Zvolskiy/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Remont pokoju dziecięcego – jak kiedy i za ile?
Remont pokoju dziecięcego – jak kiedy i za ile?
Dzieci są bardzo istotne, zarówno dla rodziców, jak i samego społeczeństwa. Z drugiej strony, samo dzieciństwo jest bardzo istotne w celu kształtowania charakteru dorosłego człowieka. Okres nastoletni może oznaczać zmiany w zachowaniu młodej osoby, a czasem będzie wymagany tytułowy remont jego, lub jej pokoju.
Ostatnie wpisy